Союзники зосереджені на логістиці та снарядах — головні акценти “Рамштайну-11” (ВІДЕО)

Зустріч учасників "Рамштайну-9". Фото: NATO

У межах роботи Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” США та інші союзники надали українським Силам оборони допомогу на 55 млрд дол. Було поставлено понад 230 танків та 1 550 одиниць різної броньованої техніки. Про це сьогодні, 22 квітня, у прямому ефірі розповів спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ в Європі Віталій Сизов, підбиваючи підсумки 11-го засідання Контактної групи, яке напередодні відбулося на авіабазі “Рамштайн” у Німеччині.

За його словами, союзники України запевнили, що найближчим часом буде поставлено пакети допомоги для української протиповітряної оборони, зокрема боєприпаси. Напередодні “Рамштайну-11” західна преса багато писала про те, що в України можуть закінчитися боєприпаси для ППО. Їхні постачання дуже важливі в контексті анонсованого українського контрнаступу.

Україна для захисту неба домагається також передачі сучасних літаків. Поки що такого рішення немає, але напередодні 11-го засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” було ухвалено рішення про передачу радянських літаків. Його можна вважати прелюдією до посилення українських повітряних сил західною технікою.

Так чи інакше зараз саме сучасні системи ППО будуть важливим елементом українського контрнаступу. Без нормальної роботи протиповітряної оборони він буде неможливим.

За словами Віталія Сизова, питання у межах “Рамштайну” обговорювали саме у ключі українського контрнаступу.

Спеціальний кореспондент FREEДОМ у Європі наголосив, що нинішній “Рамштайн” можна назвати “логістичним”. На постачанні української армії наголошували багато спікерів. Він зазначив: те, що зараз інфраструктура Європи перебудовується на військові лади для забезпечення Збройних сил України, — один із результатів засідань “Рамштайну”.

Представники США під час зустрічі наголошували на необхідності підготовка допоміжних підрозділів для потреб ЗСУ. Йдеться про обслуговування техніки. Тим паче, що було анонсовано: перші танки “Абрамс” мають незабаром прибути до Європи, найближчими тижнями українські екіпажі мають розпочати їх освоювати. Про це, зокрема, сказав речник Об’єднаного комітету начальників штабів США.

“Американські танки будуть тут, у Європі, протягом кількох тижнів, і українці зможуть тренуватися на них разом з американськими інструкторами”, — повідомив речник Об’єднаного комітету начальників штабів США Дейв Батлер.

Ця та інша західна техніка потребує іншої культури обслуговування, ніж радянська.

“Можна говорити, що “Рамштайн” провів певну підготовку для того, щоб створити цю матеріальну базу логістики та обслуговування під натовську техніку та під плавний перехід української армії на натовські стандарти”, — зауважив Віталій Сизов.

Підбиваючи підсумки засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”, міністр оборони Олексій Резніков також наголосив на розв’язанні логістичних питань та посиленні української ППО.

“Обговорено та підписано меморандум разом із польськими та німецькими партнерами — панами Маріушем Блащаком та Борисом Пісторіусом про те, що у нас буде проєкт із запчастин та обслуговування танків “Леопард”… Системи протиповітряної оборони — це № 1 завдання для допомоги Україні, і це було почуто партнерами, і вони навіть озвучили деякі пакети, які ми отримаємо найближчим часом… Підготовчі курси, тренінгові місії, запчастини, обслуговування, оновлення озброєнь і найголовніше — замовлення військово-промислового комплексу країн-партнерів амуніції, снарядів, патронів тощо”, — підбив підсумки зустрічі міністр оборони України Олексій Резніков.

Читайте також: Розвиток танкової коаліції, зміцнення ППО та посилення підтримки України — підсумки зустрічі “Рамштайн-11” (ВІДЕО)

Нагадаємо, у п’ятницю, 21 квітня, у Німеччині відбулася чергова зустріч у форматі “Рамштайн”. Вона стала певним чином підсумковою, адже цей формат існує вже рік — з 22 квітня 2022-го. Учасники зустрічі поставили за мету підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться, та зміцнювати логістичні можливості української армії. Зокрема, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, перебуваючи в Німеччині, зазначив, що зараз війна ведеться на виснаження, тому логістика виходить на перше місце.

Прямий ефір