Складові ефективного контрнаступу ЗСУ — аналіз від Романенка

Ігор Романенко. Скріншот: uatv.ua

США готують військову допомогу Україні на суму понад $2 млрд із снарядами великої дальності. Йдеться про малогабаритні, високоточні боєприпаси з дальністю 150 км, допоміжне обладнання для систем ППО Patriot, а також про протитанкову зброю Javelin. Велика дальність польоту дозволить Україні вражати об’єкти, які раніше були недосяжними, підриваючи російську оборону в глибині її тилу. Про це розповів сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ генерал-лейтенант запасу, засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.

“Нам треба виконати завдання стратегічної оборонної операції, тобто зупинити просування супротивника, навіть мінімальне. Ми їх повинні зупинити на всій лінії і потім сформованими резервами рівня не менше оперативного, а то, можливо, й вище завдавати ударів, які були б близькими до тих, які проводилися у наступальних операціях на Харківському та Херсонському напрямках. Ось така перспектива, таке завдання”, — зазначив Романенко.

Він також назвав головні складові ефективного контрнаступу ЗСУ.

“Потрібно щоб піхота переміщалася у бойових броньованих машинах — БМП, БТР. Їх на суходолі повинні підтримувати танки для проведення наступальних дій, і з повітря — авіація, яка завдаватиме ударів по цілям супротивника, забезпечуватиме просування нашої піхоти. Також потрібні протиповітряні винищувачі, які прикривали б ці танки, бронетранспортери, піхоту і нашу бронетехніку на полі бою. І крім того, всі ці дії має забезпечити наша ствольна артилерія та системи залпового вогню. А з повітря безпілотні апарати чи ударні, чи камікадзе. Тобто необхідний комплексний підхід, який може бути ефективним за рахунок широкого спектру озброєнь в організації проведення наступальних операцій. Тоді можна досягти ефективного виконання завдань щодо окупації наших захоплених земель”, — сказав військовий.

Читайте також: Коли Путін оголосить другу хвилю мобілізації, спрогнозував Веніславський

Прямий ефір