“Сімейство Кадирова майже прирівняне до богів”: жорстоке побиття сином Кадирова обвинуваченого в СІЗО прокоментував Орєшкін

Адам Кадиров б'є Микиту Журавеля. Скріншот: t.me/RKadyrov_95

Побиття в СІЗО Грозного сином Рамзана Кадирова затриманого 19-річного Микити Журавеля — це елемент залякування і демонстрація главою Чечні готовності виконувати будь-які політичні рішення. Таку думку сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив російський політолог Дмитро Орєшкін.

“На рівні фізіології це викликає огиду. Нормальна людина відчуває огиду, коли бачить, що б’ють людину, яка не здатна дати відповідь. Людина заарештована, налякана, у неї скуті руки. І її б’є шмаркач, який від цього отримує задоволення. Це викликає блювотний рефлекс у нормальної людини. І жах ситуації в тому, що Кадиров це виставляє як предмет гордості”, — прокоментував те, що трапилося, Дмитро Орєшкін.

І оскільки це все відбувалося в СІЗО, то поруч перебували співробітники “в погонах”, які за всім цим мовчки спостерігали.

“Їхнє завдання було: не дай боже, Журавель стукне наручниками по голові сина Кадирова. Це ж член сімейства Кадирова, воно майже прирівняне до богів. Розумієте, відбувається деградація, відкат до середньовічних норм… Жах у тому, що для Кадирова це вже норма. Він це публікує, він цього не приховує. Це означає, що путінська Росія, зокрема в особі Кадирова, відкотилася до XIV-XVI століть, до Івана Грозного”, — продовжив політолог.

І що ще страшніше, додає Орєшкін, що дії як сина Кадирова, так і реакцію його батька підтримують багато хто в Росії.

“Звичайно, Кадиров демонструє бойовий настрій так, як він його розуміє. Він посилає сигнал, що він готовий виконувати політичні функції. Мовляв, бійтеся мене. Це елемент залякування. І раз він це робить, значить, він упевнений, що отримає схвалення від Путіна. Ось у нього нюх добре розвинений, він уловлює, що актуально, а що — не актуально. Якби він думав, що Путіну це не сподобається, це відео [з його сином] нікуди б не витекло. Значить, і Путін перебуває в такій самій системі цінностей”, — резюмував російський політолог.

Адам і Рамзан Кадирови. Фото: instagram.com/adam_benoevsky_k13

Читайте також: Кадиров відірвався від реальності і не розуміє, що показна безкарність і жорстокість не викличе симпатії ні до нього, ні до його сина, — Ейдман

Нагадаємо, 15-річний Адам Кадиров (син глави Чечні Рамзана Кадирова) побив у СІЗО жителя Волгограда Микиту Журавеля, обвинуваченого в РФ у справі про нібито спалення Корану. Відео побиття в мережі опублікував сам Рамзан Кадиров, заявивши: “Побив і правильно зробив”. На відео видно, як Адам ногами б’є Журавеля, який перебуває в наручниках.

19-річний Микита Журавель родом із Севастополя, у Волгограді він навчався в Соціально-педагогічному університеті. Хлопця затримали в травні 2023 року у Волгограді й відправили в СІЗО міста Грозний. Як пояснював Слідчий комітет, передати справу до Чечні було вирішено через звернення жителів республіки з проханням “визнати їх потерпілими”.

Міністр із національної політики Чечні Ахмед Дудаєв повідомив, що Адам Кадиров побив волгоградця, коли супроводжував батька на зустрічі з Журавелем у СІЗО Грозного.

Прямий ефір