“Шольц вагається”: чому Німеччина не поспішає передавати Україні танки, пояснив Фесенко

Олаф Шольц. Фото: ap.org

У Німеччині триває внутрішньопартійна боротьба щодо допомоги Україні: частина партії, що править, підтримує передачу військової техніки, а частина виступає проти. Про це сьогодні, 16 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко.

За його словами, німецькі танки істотно прискорили б звільнення українських територій від російських окупантів.

“Я поясню, чому зараз така активна дискусія з приводу танків. Канцлер ФРН Шольц вагається: у нього дискусія всередині партії. Частина партійців підтримує постачання зброї Україні, частина вважає, що це може призвести до ускладнень у відносинах із Росією, до ризиків війни з Росією, тому вони вважають, що не треба постачати важке озброєння Україні”, — сказав Фесенко.

Він зазначив, що ця дискусія відбувається перед дуже важливою за останні пів року конференцією в рамках платформи “Рамштайн”, яка займається координацією постачання Україні зброї та боєприпасів.

“20 січня має відбутися планова конференція. І там питання про танки буде одне з головних. Танки, бронетехніка — це якраз та зброя, яка необхідна для звільнення окупованих територій, для відновлення українського суверенітету на цих територіях. Але думаю, що тепер, крім танків, ще буде питання про нові системи ППО і системи протиракетної оборони, тому що зараз теж для нас дуже актуально, на жаль”, — вважає політолог.

Володимир Фесенко припустив, що на майбутній конференції буде дуже якісне зрушення, буде перейдено чергову “червону лінію”.

“Німеччина нам не постачала взагалі летальної зброї. Але війна показала, що треба постачати зброю. Україні почали постачати артилерію тільки після квітня. Потім почали постачати бронетехніку, системи ППО. Тому зі запізненням, але все-таки наші союзники приймають правильні рішення, але іноді їх до цього треба підштовхувати”, — звернув він увагу.

Він висловив упевненість, що 20 січня буде ухвалено дуже важливі рішення для подальшої підтримки України в плані її оборони та протидії атакам ворога.

Читайте також: Через “Рамштайн” відбувається згуртування в НАТО, — військовий експерт озвучив очікування від 8-ї зустрічі

Прямий ефір