Угода про “відкрите небо” дасть поштовх до значного розвитку авіаційної інфраструктури України, – Шмигаль

Фото з сайта kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Велике будівництво: авіація та туризм” окреслив три ключові фактори змін для розвитку авіагалузі країни.

Про це повідомляє UA.

Так, у вступному слові глава уряду визначив три головні константи. За словами Шмигаля, перша – це угода про “відкрите небо”. Він назвав її головною подією цього року в авіаперевезеннях в Україні.

“Це, дійсно, – безвіз, це дозволяє лібералізувати наші відносини з Європою, з європейськими авіаперевізниками. Вона відкриває шлях до того, щоб доступність подорожей літаком стала для українців буденністю. І це підвищує якість нашого життя і туризму”, – сказав прем’єр.

Другим фактором змін є державні інвестиції в розвиток авіаційної інфраструктури.

“Загальні інвестиції держави лише цього року становлять 3,4 млрд грн. За підрахунками експертів-аналітиків, цей розвиток інвестицій майже на 1% впливає на розмір ВВП в Україні”, – додав Шмигаль.

Розвиток власного авіабудування – третій фактор змін.

“У нас є стратегічний документ – “Державна цільова наукова технічна програма розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки”. Ця програма містить дуже важливу продуману дорожню карту з елементами найкращого світового досвіду. Передбачено, що загальний об’єм інвестицій в ці роки становитиме понад 34 млрд грн, власне, в розвиток українського авіабудівництва”, – зауважив очільник Кабміну.

Він переконаний, що разом із угодою про “відкрите небо”, ці фактори дадуть поштовх до значного розвитку авіаційної інфраструктури України.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський розповів про запуск національного перевізника Ukrainian National Airlines.

Читайте також: Шмигаль доручив знизити ціни на авіаперевезення по Україні

Прямий ефір