“Час злітати вгору”: Володимир Зеленський заявив про запуск національного авіаперевізника (ВІДЕО)

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський розповів про запуск національного перевізника Ukrainian National Airlines.

Про це він сказав на відкритті форуму “Велике будівництво: авіація та туризм”, інформує UA.

“В Україні є прекрасний “Антонов”, є всі наші прекрасні потужності для повного циклу створення сучасного літака. Це не просто, але, тим не менш… Ми вже це робимо. Водночас ми ведемо перемовини з нашими західними колегами щодо створення вітчизняного сучасного авіахабу для модернізації пасажирських літаків”, – сказав президент.

За його словами, наразі наш український ринок поки не готовий повною мірою забезпечити реалізацію державних інтересів у сфері авіаперевезень.

“Адже тут, окрім суто економічних інтересів, велику роль відіграє й соціальний запит. Для підсилення цього напряму в межах нашої кампанії, нашої президентської програми “Велике будівництво”, ми створюємо наші аеропорти. Ми їх будуємо. Їх дійсно з’явилася вже велика кількість у процесі будівництва. Ми в межах цієї програми робимо новий потужний крок, про який говорили, – від обіцянок переходимо до практичної реалізації. Це наш національний авіаперевізник, створення його буде розпочато офіційно вже сьогодні. Ми готові інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та дійсно залучати світових лідерів до об’єднаних проєктів в авіабудівництві. Ми маємо підтвердження економічної доцільності цього даного проєкту від наших французських консультантів”, – сказав глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що йдеться не лише про збільшення прибутку та пасажиропотоку, а в цілому про питання статусу.

Він анонсував, що нову державну авіакомпанію України планують назвати “Українські національні авіалінії” (ЮНА).

“Було декілька робочих назв. На сьогодні це – Ukrainian National Airlines. Дуже символічно, “Українські національні авіалінії” – ЮНА. Як наша держава з великою історією, але завжди енергійна, юна, і об’єднана”, – зазначив глава держави.

Володимир Зеленський додав, що національний авіаперевізник буде незалежним від будь-яких груп та інших впливів.

“Час злітати вгору”, – сказав президент.

Раніше повідомлялося, що херсонський завод виготовить для хорватських партнерів надсучасний плавучий док.

Читайте також: Президент здійснив тестову поїздку на новому потягу українського виробництва (ФОТО)

Прямий ефір