Що відомо про втечу окупаційної “влади” з Херсонської області — інформація Гуменюк

Наталія Гуменюк. Скріншот: uatv.ua

Процес втечі окупаційної так званої “влади” з тимчасово захопленої Росією частини Херсонської області триває. Про це сьогодні, 28 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

“Ця ситуація продовжує розвиватися. Поступово вони намагаються звідти ретируватися під різними приводами, використовуючи і сімейні особливості, внутрішньосімейні причини, супроводжуючи близьких, супроводжуючи дітей. Намагаються виїжджати і вивозити документи. Це триватиме ще якийсь період часу, тому що вся “влада” одразу виїхати не може, а такими короткими перебіжками і, на їхню думку, дещо непомітно просочуватися туди за поребрик вони намагаються. Тим не менш, ми все одно спостерігаємо і активність на Кримському мосту, і активність на маршрутах, які передбачають материкове прямування. Це свідчить про те, що не всі довіряють безпеці Кримського мосту і намагаються їхати в об’їзд”, — сказала вона.

За даними начальниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”, окупаційна так звана “адміністрація” Херсонської області на чолі з Сальдо так само швидко переміщуються, як загалом окупаційна “влада” та війська.

“Тому що спокою їм ніде немає. Де б вони не з’явилися, відбувається серйозна робота сил опору, виявляються їхні місця дислокації, визначаються координати для роботи Сил оборони, і вони не почуваються там спокійно. У більшості випадків вони намагаються базуватися в районних центрах, зокрема Скадовськ, але з нього вони вже переїхали, можна сказати, остаточно. Тому що останнім часом там вони не фігурують. Тяжіють вони ближче до Генічеська, але час від часу переїжджають і в інші місця дислокації, зокрема використовуючи рекреаційну зону”, — поінформувала Гуменюк.

Читайте також: Ворог сам обстрілює окуповану територію частини Запорізької області — завдання росіян назвав Федоров

Нагадаємо, сьогодні вночі, 28 травня, російські окупанти завдали по території України масованого удару іранськими безпілотниками. За словами Гуменюк, уся атака була розосереджена для того, щоб виявити українські системи протиповітряної оборони (ППО).

Прямий ефір