Рятує світ від голоду: як Україна вирішує продовольчу кризу (ВІДЕО)

Завантаження зерна на судна для експорту. Фото: mind.ua

Україна розраховує продовжити “зернову угоду” мінімум на рік та переглянути умови. Українська сторона хоче включити більше товарів та портів, з яких виходять судна. А також упорядкувати перевірки. Адже зараз російська сторона має намір затягувати перевірки суден і зриває терміни постачання, адже на українське зерно чекають у багатьох країнах, передає FREEДОМ.

За даними Міністерства агропромислової політики, у серпні-вересні 51% вантажів надійшло до країн Африки, Азії та Близького Сходу. Інші 49% до Європейського Союзу.

Світова організація торгівлі рік тому прогнозувала 5% зростання світової торгівлі в 2022 році. У квітні ця цифра впала до 3%. Прогноз на наступний рік приріст лише 1%.

Однією з основних причин є сильні потрясіння в економіці, зокрема через вторгнення Росії. Цього року Україна не змогла в повному обсязі експортувати свої традиційні товари. Відсутність українських товарів на світовому ринку призвела не просто до зростання цін, а до продовольчої кризи у світі.

“Ми повинні розуміти: не санкції, накладені ЄС, США та іншими союзниками по НАТО, спричинили зростання цін на енергетику та продовольство. Те, що призвело до цієї кризи продовольства та енергії, — це навмисна війна президента Путіна. Він навмисно перетворює енергію та продовольство на зброю”, — заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спілкування з учасниками Міжнародного Кліматичного саміту ООН.

У свою чергу Україна робить все, щоб знайти вихід із кризи. Цього року українським аграріям довелося фактично вести битву за врожай. Посівна, а потім і збирання зерна пройшли під обстрілами, з ризиком для життя. Росія підпалювала та мінувала українські поля. І все ж урожай зібраний. І завдяки “зерновій угоді” частково продано.

Україна продовжує забезпечувати постачання продовольства на світовий ринок, незважаючи на постійні перепони, які створює Росія.

Кожне судно, яке йде з українським продовольством, згідно з “зерновою угодою”, перевіряють.

Під час короткострокового виходу Росії з договору Туреччина та ООН могли проводити по 40 інспекцій на день. Коли Росія повернулася, кількість перевірок скоротилася до 12.

Проте за весь час угоди Україна змогла поставити на зовнішні ринки понад 10 мільйонів тонн українського продовольства. Україна хоче продовжити дію “зернового договору” та розширити його, включивши більше товарів та портів, з яких виходять судна. Зокрема, планують розблокувати порти на Миколаївщині.

У Світовій продовольчій програмі ООН кажуть, що через вторгнення Росії в Україну і як наслідок різкого зростання цін на продовольство, паливо і добрива 70 мільйонів людей у ​​світі можуть померти від голоду.

Прямий ефір