“Розселені у 57 регіонах РФ, включно із Сибіром”: кількість депортованих Росією українських дітей назвала Верещук

Ірина Верещук. Фото: minre.gov.ua

Нині в Росії перебуває понад 16 тисяч українських дітей, яких росіяни незаконно вивезли з тимчасово окупованих територій України. З них понад 2 тисячі — сироти. Про це сьогодні, 21 березня, повідомила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час візиту до Харкова, інформує FREEДОМ.

“Дуже важко підтвердити кількість депортованих дітей, тому що в Росії в найкращих традиціях геноциду, в найкращих традиціях терористичної держави змінюють імена, прізвища, розселяють наших дітей по всій території країни. У нас є дані, що наші діти розселені в 57 регіонах Росії, включно із Сибіром”, — сказала вона.

Як повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, повернути до країни вдалося ще 15 українських дітей. Їх повернули разом із мамами та законними представниками. Ще на початку повномасштабного вторгнення їх вивезли російські окупанти із захоплених міст Харківської та Херсонської областей. За даними омбудсмена, на сьогодні до України повернулися 308 дітей.

Читайте також: Матінка стала викрадачкою дітей: хто така Львова-Бєлова, на ім’я якої МКС виписав ордер на арешт (ВІДЕО)

Прямий ефір