Ротація в Бахмуті: хто замінить ПВК “Вагнер” у найгарячішій точці, розповів військовий експерт

ПВК "Вагнер". Фото: liga.net

У Бахмуті на сьогодні відбувається ротація ПВК “Вагнер”, найманці виходять із міста і передають захоплені позиції регулярним частинам росармії. Але це не будуть батальйони РФ, це будуть батальйони “Л/ДНР”. Ці люди, найімовірніше, займатимуть позиції в Бахмуті, а безпосередньо десантні війська РФ спробують щось робити на флангах. Про це сьогодні, 28 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив військовий експерт, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

За його словами, бої в Бахмуті не такі інтенсивні, як були раніше, але це, найімовірніше, пов’язано з ротацією, яку проводять російські окупанти.

“Це саме ротація, це не відхід “вагнерівців”. Вони ніби як виконали своє завдання, а тепер ніби як мають повне моральне право піти на відпочинок”, — пояснив Гетьман.

Він звернув увагу, що в ПВК “Вагнер” залишилося близько 10% особового складу від кількості, яка була восени 2022 року.

“У ПВК “Вагнер” є два підрозділи, які умовно називаються підрозділ “К” і підрозділ “А”. Один підрозділ — із колишніх “зеків”, яких посилали на “м’ясні штурми”, а другий — із професійних найманців, які перебувають у ПВК з моменту її заснування. Останні брали участь у бойових діях у різних точках світу: Близький Схід, Африка, і де вони тільки не воювали. Ці люди кращі, ніж регулярні частини російської армії, але вони в бій не йшли, вони стояли за спиною, керували, організовували, посилали на “м’ясні штурми” “зеків”. Уже відомо, що їм виділили, чомусь, пологовий будинок у Луганську, де вони будуть приводити себе до ладу”, — повідомив військовий експерт.

Що стосується бойовиків “ДНР”, то вони воюватимуть так само як воює російська регулярна армія, вважає Гетьман.

“Я не думаю, що будуть “м’ясні штурми”, оскільки військовослужбовці “Донецької народної республіки” — це взагалі незрозуміло хто, серед них є колишні кримінальники, якась їхня частина буде посилатися на безглузді атаки, але оскільки “Вагнер” воювати вони не будуть. І десантні війська Російської Федерації так воювати не будуть”, — висловив він думку.

Військовий експерт додав, що російські та “ДНРівські” війська в разі критичної ситуації відступатимуть або здаватимуться в полон, оскільки не буде жодних загороджувальних загонів, як це було у випадку з ПВК “Вагнер”.

Читайте також: У Бахмуті Сили оборони України контролюють основні висоти — розбір військово-політичного оглядача

Нагадаємо, ПВК “Вагнер” залишає позиції в Бахмуті.

Прямий ефір