Заморозити активи, припинити повноваження в західних компаніях та заборонити в’їжджати до країн санкційної коаліції — такі, на думку міжнародної робочої групи Єрмака-Макфола, мають бути ключовими санкційними механізмами проти керівної еліти російського режиму, інформує UA.
“Запропоновано такі категорії підсанкційних осіб (у порядку пріоритетності): олігархи, вищі чиновники, ключовий менеджмент компаній, включаючи іноземців, російські пропагандисти, керівництво політичних партій, члени сімей та довірені особи всіх цих людей. Також запропоновано розглянути запровадження індивідуальних санкцій щодо всіх російських спортсменів”, — йдеться у повідомленні на сайті Офісу президента України.
До списку санкцій можуть включити не менше 12 тис. фізичних та 3 тис. юридичних осіб. Пріоритет — 100 найбагатших росіян зі списку Forbes.
“Ефективність санкцій залежить від того, яка кількість країн входить до цієї коаліції, тобто ті країни, які вводять санкції проти Росії. І чим менше країн, тим більше можливостей для різних осіб Росії, до яких застосовані санкції, оминати їх”, — зазначив аналітик Київської школи економіки Дмитро Покришка.
Тим часом російські олігархи, які раніше потрапили в списки санкцій, намагаються оскаржити рішення в європейських судах. Вже подано близько 20 позовів, пов’язаних із персональними санкціями. Серед тих, хто бореться із санкціями — олігарх Роман Абрамович. Адвокати російського мільярдера вважають аргументом, що він сплачує більше податків у Європі, ніж у Росії.
“Також вони наводять тези про те, що вони не пов’язані з режимом, який зараз у Росії. Це не вперше, коли подають російські олігархи такі позови, вони подавали їх і до повномасштабного вторгнення, але жодних позитивних рішень на підставі таких судових процесів не було”, — розповідає юрист-міжнародник Олег Горбачов.
Президент України Володимир Зеленський оголосив про запуск “Книги катів” — інформаційної системи, в якій збираються підтверджені дані про військові злочини російської армії.
“Суть цього механізму — спільна робота національних та міжнародних фахівців, слідчих, прокурорів та суддів. Цей механізм дозволить Україні та миру притягнути до конкретної відповідальності осіб, які розв’язали чи якимось чином брали участь у цій страшній війні”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Крім персональних санкцій, світ продовжує відмовлятися від різних сфер діяльності, пов’язаних з Росією. Наприклад, банки та інші фінансові організації Люксембургу заморозили активи росіян на 4,3 млрд євро на тлі військового вторгнення в Україну, а Канада заборонила надавати послуги російським підприємствам нафтогазової та хімічної промисловості. Нові заходи забороняють експорт 28 послуг.
“Російське вторгнення в Україну триває вже понад сто днів. За цей час Володимир Путін та його режим завдали невимовного болю та страждань в Україні та в усьому світі. Ми продовжимо невпинно добиватися відповідальності за безглузду війну Володимира Путіна. Канада зробить усе, що в її силах, щоб завадити Путіну підживлювати та фінансувати свою військову машину”, — пообіцяла міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.
Консульство Норвегії в Мурманську призупинить роботу з 1 липня, послуги населенню не надаватимуть.
“Рамки, в яких Генеральне консульство в Мурманську має просувати норвезькі інтереси, з часом звузилися. У нас не може бути нормальної роботи, коли практично немає активності. Тому ми закриємо Генеральне консульство у проміжку, але знову відкриємо, як тільки дозволить ситуація. Перспектив, що ситуація покращиться, мало. Тому закриття може бути тривалим”, — зазначила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хюітфельдт.
Приватні бізнес-гіганти також продовжують виходити з російського ринку. Серед них китайська компанія Huawei, яка почала закривати в Росії свої офіційні торгові точки. З 19 магазинів не працює вже чотири. Причина — нестача продукції на складах та падіння попиту на смартфони. Корпорація Microsoft, скорочуючи свою частину бізнесу в Росії, повідомила, що без роботи може залишитися понад 400 співробітників.
Читайте також:
“Маломуж: У РФ поставили завдання створити три котли, але зараз таких перспектив немає
Посол Мельник сподівається, що ЗСУ отримають найновішу систему ППО від Німеччини наприкінці жовтня
Це шантаж, — експерти про загрози застосування Росією ядерної зброї