Посол Мельник сподівається, що ЗСУ отримають найновішу систему ППО від Німеччини наприкінці жовтня

Поки що немає чіткого розуміння, коли Берлін поставить реактивні системи залпового вогню та систем ППО. Про це посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив у коментарі Tagesspiegel.

Ми очікуємо, що Німеччина швидко виконає цю обіцянку. Нашим військам потрібна ця система озброєння якнайшвидше, щоб убезпечити українське мирне населення від варварських нападів Росії та зламати військову перевагу“, — сказав Мельник.

Посол наголосив, що однієї одиниці системи IRIS-T SLM замало ефективної боротьби з російськими окупаційними військами. Він закликав розширювати проєкт у сфері IRIS на майбутнє.

Тому що в середньостроковій перспективі нам потрібно ще як мінімум 10 таких систем із боєприпасами для посилення обороноздатності України“, – наголосив Мельник.

Дипломат упевнений, якщо Німеччина постачатиме не старе важке озброєння, а сучасне, “це зможе змінити гру і стане прецедентом“.

Канцлер Олаф Шольц раніше повідомив, що цілі міста можуть бути захищені від нападів завдяки цій системі.

Мельник сподівається, що перша система буде доступна українській армії вже наприкінці жовтня.

Ми справді впевнені, що цього терміну буде дотримано завдяки дуже тісній конфіденційній співпраці з виробником“, – сказав він.

Читайте також:

“Російський газ за російський рубль”: як країни ЄС відповіли на шантаж Путіна

Фесенко: Меркель не готова виступати в ролі експерта з гарантій безпеки для України?

Це шантаж, — експерти про загрози застосування Росією ядерної зброї

Прямий ефір