Росії не вдасться провести в Херсоні “референдум”, колаборантів тут майже немає – Самойленко

Більша частина  Херсонської області окупована військами Російської Федерації. У деяких населених пунктах встановлено військові комендатури. Але більшість міст і селищ області живе за законами України. Про це розповів голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Самойленко.

“Херсон живе згідно за законами України. Міська рада вживає всіх заходів для того, щоб життя у місті було стабільним, щоб було забезпечення водою, електроенергією, газом. Закінчили опалювальний сезон. Але до кінця трималися. Це все відбувалося за умов, що все було абстраговано від окупантів, голови населених пунктів діяли за українськими законами та керуючись тими вимогами, які були встановлені виборцями”, – сказав Самойленко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

Він нагадав, що з 12 березня майже щодня місцеві жителі виходять на мітинги проти російських окупантів та за Херсонську область у складі єдиної України. Російські військові насильно розганяють людей, і паралельно росіяни готуються проводити так званий референдум на території області.

Самойленко наголосив, що поки що жоден голова громади Херсонської області не почав співпрацювати з окупантами.

Деякі склали повноваження, деякі продовжують працювати за українськими законами. Там є короткочасні військові адміністрації, які намагаються керувати. Але в них це не дуже виходить. Я думаю, що Херсон недарма наш президент назвав містом-героєм, бо жителі  Херсона – це справжні герої. Це люди, які в будь-яких умовах залишаються українцями, залишаються прихильними до своєї країни, і ворог тут не пройде”, – зазначив голова ОВА.

Самойленко наголосив, що за законом воєнного часу дія всіх рад на окупованій території припинена. Все керівництво передається військовим адміністрація, і жодних референдумів поки що не може бути.

“Херсонська обласна виборча комісія склала свої повноваження добровільно ще тиждень тому. Тому проведення якогось референдуму у вигляді надрукованих плакатів або привезених фальшивих рублів – це може мати лише характер фейку. Вся російська держава складається із фейків. Так само і ті дії, які, можливо, будуть виконані. Наскільки мені відомо, вони розглядають не лише сценарій проведення референдуму. Вони розглядають сценарій відновлення нібито Таврійської губернії Російської імперії у межах Криму та частини Херсонської і Запорізької областей”, – розповів голова ОВА.

Чиновник упевнений, що зараз у Херсоні – одиниці людей, які симпатизують “русскому миру”.

“На сьогодні навіть колаборантам немає місця на Херсонщині. Хоча це найпівденніший регіон, російськомовний регіон. Ми можемо розмовляти російською, але ми мислимо завжди лише українською”, – зазначив Самойленко.

Нагадаємо, політолог Володимир Фесенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів про можливі провокації агресора РФ на 9 травня у пострадянських країнах, двоїсту політику Молдови через неможливість відмовитися від російського газу, а також про те, як за Володимира Путіна День перемоги перетворився з дня пам’яті про загиблих у Другій світовій війні на свято імперії та день перемоги над Заходом.

Зеленський – в інтерв’ю CBS: Путіну вже ніхто руки не потисне

Агресор РФ змушує дітей в ОРДЛО ходити до шкіл на передовий, роблячи з них живий щит – омбудсмен

Читайте також: Заступник голови парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла про підсумки візиту президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та голови дипломатії Європейського Союзу Жозепа Борреля до України, а також про переваги повноцінного членства України.

Прямий ефір