Зеленський – в інтерв’ю CBS: Путіну вже ніхто руки не потисне

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю програмі 60 хвилин на американському телеканалі CBS заявив, що після злочинів російських окупантів в Україні лідер країни-агресора РФ Володимиру Путіну вже ніхто руки не потисне.

“У них чітка вертикаль виконання наказів. Ми могли поговорити і зустрітися раніше (з Путіним). Він міг цьому запобігти. Зараз не можна заплющувати очі й казати, мовляв, я цього не робив. Якщо ти вважаєш, що цього не робив, то маєш сказати це у вічі світові… Вони думають, що, якщо знищити Україну, ніхто не пам’ятатиме про те, що зробили російські війська… Знищити весь народ неможливо.. Тобі (Путіну) вже ніхто руки не потисне. Весь світ цього не забуде. Усе є: відео, аудіо, будуть книги, спогади”, – розповів глава держави.

Володимир Зеленський наголосив, що російський лідер також несе відповідальність за воєнні злочини, які скоюють російські окупанти на території України.

“Всі, хто приймав ці рішення, давав накази, виконував… Є люди, які голосували за анексію, окупацію… Не можна сказати “я наказав захопити Маріуполь”, а потім сказати, мовляв, “я не винен”. Що, “коли захоплювали Маріуполь, відрізали кінцівки – не винен”. Ви всі пов’язані. Від твого наказу до виконання – відстань, і на цій відстані трупи”, – сказав український президент.

Більше того, за словами Володимира Зеленського, Захід міг запобігти російській агресії, але тривалий час загравав із Путіним.

“Чи міг би Захід запобігти цьому? Вважаю, що є високий відсоток того, що вони могли це зробити. Путін може не чути мене, але не чути США, Британію чи західний світ не міг. Захід був об’єднаний. Вони (західні лідери) – принципові люди, захищають спільні цінності, але, насамперед, вони думають про політичну ситуацію всередині держави, а вже потім про те, що відбувається зовні… Вони могли добряче натиснути на Путіна, і він був би змушений їх почути”, – додав глава держави.

При цьому Володимир Зеленський  висловив розуміння того, що закриття неба пов’язане з ризиком спровокувати початок Третьої світової війни, через що лідери великих західних держав бояться йти на такий крок.

“Не всі загравали з Путіним. Але завжди заграє той, кому є що втрачати. Маленькі Литва, Латвія, Естонія – країни з великим серцем. Вибір та труднощі завжди у країн, де великий бізнес: Німеччина, Франція, Італія, Португалія. Там великі інтереси, великий товарообіг, довгі історичні відносини, культурні зв’язки, багато людей, які емігрували з капіталом російської імперії до Європи. І тому вплив там великий… Ніхто не хоче вийти із зони комфорту. А боротися з Путіним, підтримуючи Україну, – це вийти із зони комфорту. Політичної, фінансової, та навіть ризикнути кар’єрою, бо може початися війна. Фінансову кризу народ може не пробачити”, – підсумував президент Зеленський.

Нагадаємо, політолог Володимир Фесенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів про можливі провокації агресора РФ на 9 травня у пострадянських країнах, двоїсту політику Молдови через неможливість відмовитися від російського газу, а також про те, як за Володимира Путіна День перемоги перетворився з дня пам’яті про загиблих у Другій світовій війні на свято імперії та день перемоги над Заходом.

Зеленський – парламенту Південної Кореї: Вирвавшись із тотальної бідності, солдати РФ вчинили в Україні мародерство

Агресор РФ змушує дітей в ОРДЛО ходити до шкіл на передовий, роблячи з них живий щит – омбудсмен

Читайте також: Заступник голови парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла про підсумки візиту президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та голови дипломатії Європейського Союзу Жозепа Борреля до України, а також про переваги повноцінного членства України.

Прямий ефір