Росіяни не здатні справлятися з модернізованим обладнанням на ЗАЕС, тому станція стрімко деградує — аналіз Харченка

ЗАЕС. Фото: gettyimages.com

Окупована Російською Федерацією Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) стрімко занепадає. Росіяни не здатні впоратися з тим обладнанням, яке встановлено на станції. Необхідно якнайшвидше звільнити ЗАЕС від загарбників, щоб відновити працездатність енергетичного об’єкта. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

“Росіяни не здатні справлятися з модернізованим обладнанням, яке за багато років незалежності України було неабияк змінено порівняно з тими зразками, які використовуються в Росії. Слово деградація найкращим чином зараз відображає дійсність на ЗАЕС”, — сказав він.

Відновити ЗАЕС зможуть тільки українські енергетики, тому необхідно якнайшвидше деокупувати станцію, заявив експерт.

“Стрімко погіршується технічний стан енергоблоків, допоміжного обладнання. Чим швидше станція потрапить до рук українських енергетиків, тим краще. Тому що і складова безпеки, і складова працездатності стрімко падає вниз. Я чекаю, коли українські війська зможуть цю територію звільнити й на ЗАЕС зможуть прийти нормальні люди для того, щоб відновити працездатність цього унікального об’єкта, який є дуже важливим”, — констатував він.

Читайте також: Ніхто не отримає воєнної переваги від ядерної аварії на ЗАЕС — Гроссі про пуски ракет із району станції

Прямий ефір