Росіяни мають відчути відповідальність за вбивства, які відбуваються в Україні, вони співучасники — дипломат про візові обмеження

Війна, розв’язана в Україні, це війна не лише президента РФ Володимира Путіна, а й усіх росіян проти Української держави та народу. Громадяни РФ також мають відчути відповідальність за те, що відбувається. Таку думку сьогодні, 13 серпня, в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA висловив дипломат, надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснія та Герцеговина (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

На його думку, якщо відбудеться тотальна ізоляція у питанні невидачі віз та обмежень на в’їзд до країн ЄС, то це має змінити філософію та ставлення громадян РФ.

“Пам’ятайте початок війни і що багато українців мають своїх родичів у Росії, і я не знаю жодного випадку, щоб чийсь родич хоч якось поцікавився долею їхніх родичів тут, в Україні, або висловив співчуття. Усіх просто відправили дивитися першу програму російського телебачення. Це говорить про те, що російська пропаганда настільки глибоко увійшла до думок і сердець російських громадян. І ми знаємо, що із нападом на Україну у Путіна рейтинг зріс до 83%. Російські громадяни просто живуть собі. Там триває якась боротьба їхніх військовослужбовців, нібито з тими, хто підтримує нацизм і таке інше. Хоча вони сюди приїжджали та бачили своїх родичів, своїх знайомих, яких знають десятиліттями, що це повна брехня. Але, проте, ви бачите, ніхто фактично не виступає проти такої дурниці, не говорю проти режиму Путіна, а про те, що називати українців нацистами тощо. Усі живуть, їздять на відпочинок. Ну, там вбивають українців, та й добре. Ну, нищать міста. Так це ж далеко”, — сказав Левченко.

Дипломат вважає, що вперше росіяни якось замислилися після вибухів у Новофедорівці у тимчасово окупованому Криму.

“І почали розуміти, що це серйозніші речі. Йде справжня війна, яку розв’язала Російська Федерація. Тому питання в тому, що хотілося б, як каже Шольц, що це війна Путіна проти України. Але насправді це те, що говорять багато наших політиків, тому що ми бачимо це ближче і реальнішим. Це війна не лише Путіна, це війна всієї РФ проти Української держави, проти українського народу. Тому, якщо ми сподіваємося, що ця війна таки закінчиться, якщо ми сподіваємося, що колись Путіна таки приберуть із влади так далі, то це насамперед, якщо його прибиратимуть, робитиме український народ. Ну, нехай там якась вузька його частина, там, нехай наближені, бо росіяни мають відчути відповідальність за те, за ті вбивства, за той бруд, за той біль, яких вони завдають українському народові та всій Європі. А так, вони собі добре їздять Європою, катаються, використовують свої кошти тощо. Їх скрізь привітно зустрічають”, — заявив Левченко.

Експосол висловив підтримку думці про те, що Європа має перестати бути супермаркетом для російських громадян.

“Європа має показати якусь принциповість та несприйняття цих ідей русского мира. Я вже не говорю ідеї рашизму, який є російським фашизмом у дії зараз, який небезпечний для України, який небезпечний для Європи і який небезпечний і для самого російського суспільства. Тому я вважаю, що правильно зробила Латвія, правильно робить Естонія, правильно робить Чехія. І гадаю, що Німеччина має переглянути свою позицію і теж підтримати цей процес. Російські громадяни повинні зрозуміти, що їхня країна, її просто не сприймати, не сприймати цю політику. І вони співучасники всіх цих убивств, що відбуваються в Україні”, — резюмував Олександр Левченко.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ Чехії Ян Липавський підтримав повну заборону на видачу шенгенських віз громадянам країни-агресора РФ.

Рейтерович розповів про користь заборони на видачу віз росіянам

Підтримка з боку США та інших західних країн має бути набагато більшою: інтерв’ю з Джоном Гербстом

Читайте також: Операція “Світанок”: успіхи армії Ізраїлю та позицію країни щодо війни в Україні обговорюємо з військовим експертом Віктором Верцнером

Прямий ефір