Росіян карають за антивоєнні протести — нові випадки репресій

Скріншот відео UA

15,5 тис. росіян було затримано та доставлено до відділень поліції за антивоєнні протести. Такі дані наводить правозахисна організація “ОВС-Інфо”. До цього числа не входять ті, хто просто відбувся штрафом за “дискредитацію” армії РФ або проходить за іншими статтями, як, наприклад, організатори підпалів військкоматів, інформує UA.

Про жителя Петербурга Олексія Лахова з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну дізналося все місто. Чоловік став звертатися до всіх державних та міських організацій з проханням прибрати символіку війни Z та V з фасадів будинків, шкіл, садків, а також не використовувати ці символи в рекламі.

“Оскільки я щодня працюю за ноутбуком, це може негативно позначатися на моєму зорі, літери в очах розпливаються, і часто я читаю цей слоган як #своїхнекидаємо або #своїхнекромсаємо. Пропоную демонтувати рекламні щити із зображенням символу Z і слоганом, щоб не вводити жителів та гостей Санкт-Петербурга в оману”, — написав активіст Олексій Лахов у листі, адресованому комітету з друку та взаємодії зі ЗМІ РФ.

Після чергового прохання прибрати символіку війни з фасаду гімназії у своєму районі активістові зателефонували. У розмові пояснили, що школа має повне право використати таку символіку. А потім Лахов отримав офіційного листа, в якому його звинуватили, що саме він бачить у двох буквах заклики до воєнних дій. Але Олексій не здається і зараз чекає на відповідь від пітерського метрополітену, від якого він теж зажадав прибрати Z з рекламних щитів.

Ще один противник нав’язаної символіки — житель міста Таштагол Кемеровської області В’ячеслав Чернов. Чоловік у своїх соцмережах відкрито пише, що його місто надто усіяне патріотичною символікою, оскільки сюди ще не привозили загиблих у війні проти України російських солдатів. Слідчий комітет Росії вже ним зацікавився: хочуть відкрити кримінальне провадження за репост відео зустрічі патріарха Кирила та голови Нацгвардії Росії з підписом “демонічний шабаш”.

“Ображена людина сама по собі нестерпна, а тут — ціла країна. В основі політики якої — образи, образи, образи й закономірне бажання мститися. Усім і за все… Припиніть війну з Україною, відпустіть Навального, перестаньте ховатися за дітьми Донбасу, немічними бабусями, вигадувати нескінченні приводи для образ”, — заявив в інтерв’ю виданню “Сибір.Реалії” активіст В’ячеслав Чернов.

Першотравневий районний суд Києва оштрафував на тисячу рублів (478 грн) колишнього викладача Дмитра Рудакова за репост колажу в соцмережі “ВКонтакті”. За даними російської служби ВВС, колаж складено із двох фото. На першому, архівному, за підписом “Німеччина, 1941 рік” — німці, які сформували своїми тілами свастику. На другій, сучасній фотографії — жителі Росії, що вишикувалися у вигляді літери Z. Рудаков видалив фото. Але штраф за пропаганду нацистської символіки одержав. Щоправда, так і не зрозумів, якої саме символіки.

Від антивоєнних протестів — нервові зриви силовиків. Звучить як жарт, але… В Архангельську поліцейський Олександр Першин подав до суду на пенсіонера Олександра Рякова за те, що чоловік 6 березня на центральній площі міста вигукнув “Слава Україні!”. Своє затримання поліцейськими пенсіонер знімав на телефон та виклав у мережу. А через два місяці Першин вирішив, що має стягнути із затриманого 50 тис. рублів (майже 24 тис. грн) як компенсацію за моральну травму.

Крім протестів, пов’язаних із символікою, у Росії продовжують підпалювати військкомати. Найчастіше це відбувається у тих регіонах, де сховати втрати російської армії вже неможливо. Наприклад, у місті Луховиці Московської області один із протестувальників зняв на GoPro, як закидає вікна місцевого військкомату “коктейлями Молотова”. Своє відео чоловік анонімно розіслав Telegram-каналам з підписом: “Я не піду вбивати братів!”.

У ніч із 19 на 20 травня у Залізногірську-Ілімському Іркутської області місцевий військкомат обстріляли. Поліція затримала мешканця Ангарська Максима Смоліна. Його звинувачують у псуванні майна. 26 травня за підозрою у підпалі військкомату у Волгограді до СІЗО на два місяці відправили 30-річного Дениса Сердюка. Він свою провину заперечує. З початку повномасштабної війни Росії в Україні стало відомо про 12 випадків підпалів військкоматів у різних регіонах Росії.

Намагання сказати правду про війну в Україні відстежує Роскомнагляд. Станом на 5 травня, співробітники органу заблокували понад 3 тис. інформаційних сайтів, на яких була критика на адресу уряду.

Читайте також:

Військово-морська операція для розблокування портів України — у чому полягає і наскільки реалістична

У Мелітополі війська РФ тримають у заручниках 16-річну дитину понад 50 діб – мер міста

Спустілий Слов’янськ слухає канонаду — репортаж із міста на Донеччині, до якого все ближче війна

Прямий ефір