Росія зацікавлена, щоб Ізраїль задовольнився сектором Гази і не вирішив ліквідувати “Хезболлу”, — Їжак

Олексій Їжак. Скріншот: uatv.ua

Президент Російської Федерації Володимир Путін здійснить робочі візити до Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) і Саудівської Аравії. Опісля відбудуться російсько-іранські переговори, до Росії приїде президент Ірану Ібрагім Раїсі. Під час візитів обговорюватимуть питання війни в Ізраїлі та її подальшого розвитку. Про це сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

“Не виключено, що після завершення операції в секторі Гази Ізраїль і союзники вирішать ліквідувати проіранську силу “Хезболла” (воєнізована ліванська шиїтська організація і політична партія, яка виступає за створення в Лівані ісламської держави за зразком Ірану, — ред.), яка постійно нависає над Ізраїлем. Це серйозна сила, 50 тис. осіб, добре озброєна, зокрема й російською зброєю, переважно в Лівані, але також у Сирії. Усі країни позиціюють себе, як і вони в цьому випадку будуть реагувати. Зрозуміло, що Саудівська Аравія захоче бути миротворцем. Для Росії це велика проблема, тому що її буде видавлено, їй буде не до України, і їй треба буде рятувати Іран у такому разі. Росія була б зацікавлена, щоб Ізраїль задовольнився сектором Гази, завершенням цієї операції й не рушив далі. Плюс нафта, тому що все це впливає на ціни на нафту”, — пояснив він.

Президент Ірану Ібрагім Раїсі 7 грудня відвідає Росію. Мета візиту — обговорити рівень підтримки Росією Ірану в разі війни з Ізраїлем, вважає експерт.

“Президент Ірану хоче підстрахуватися, хоче зрозуміти, наскільки Росія підтримає напад Ірану на Ізраїль, якщо доведеться нападати силами “Хезболли” з Лівану. Чи підтримає Росія, якщо Ізраїль почне операцію проти “Хезболли”, і ця операція буде підтримана Сполученими Штатами. Путін намагається бути миротворцем, утримувати російські позиції і якось закріпитися як гравець. Але якщо ситуація вийде з-під контролю Росії, то зрозуміло, що їм буде недобре”, — розповів він.

Читайте також: Ізраїльська армія проводить другу фазу наземної операції в секторі Гази — подробиці від віцеспікера Кнесету

Прямий ефір