Ізраїльська армія проводить другу фазу наземної операції в секторі Гази — подробиці від віцеспікера Кнесету

Армія Ізраїлю. Фото: ap.org

У південну частину сектору Гази постачають гуманітарну допомогу і паливо, уряд Ізраїлю навіть збільшив поставки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів віцеспікер Кнесету, депутат партії “Наш дім Ізраїль” Євген Сова.

“Постачається гуманітарна допомога в південну частину сектора. Ба більше, на прохання наших американських партнерів навіть Ізраїль пішов на такий крок. До речі, не всі задоволені в Ізраїлі таким кроком. Ми, наприклад, вважаємо, що постачання палива в південну частину сектору — це теж частина поступок, тому що поки ізраїльські громадяни перебувають у руках ХАМАСу, про жодні гуманітарні вантажі не повинно взагалі йтися. Але з усім тим уряд Ізраїлю ухвалює рішення та збільшив навіть постачання палива, постачання медикаментів, води в південну частину, де зосереджена основна частина населення сектора Гази”, — сказав він.

Сова також повідомив, що ізраїльська армія перейшла до другої фази наземної операції зі знищення військового та адміністративного контролю ХАМАС у південній частині сектору Гази. Зокрема, ізраїльські військові ведуть бойові дії в районі міста Хан-Юніс — другого за величиною в секторі Гази.

“Саме там, за нашими даними, перебуває велика частина терористів ХАМАСу. Не знаю, чи утримують там заручників та викрадених наших громадян, чи ні, але в будь-якому разі Ях’я Сінвар, глава ХАМАСу, який, власне, і затіяв цю різанину 7 жовтня, він сам родом із Хан-Юніса. І є навіть тут більше ніж символізм у тому, що саме Хан-Юніс на сьогодні є головним об’єктом для подальших дій”, — розповів Сова.

За його словами, ХАМАС порушив угоду про перемир’я: мали бути звільнені 100 громадян Ізраїлю, але реально йдеться про 83.

Віцеспікер Кнесету наголосив, що цілі військової операції залишаються незмінними: повернути додому громадян Ізраїлю, а також ліквідувати військово-адміністративні можливості угруповання ХАМАС.

“Ми вважаємо, що за підсумками цієї війни ХАМАС не повинен перебувати як суверен у секторі Гази. Це включно з його командирами, включно з підрозділами його бойовиків. Наша армія проводить дуже щільну роботу”, — сказав Сова.

Депутат партії “Наш дім Ізраїль” також констатував, що поки що ніхто не знає, який вигляд має мати сектор Гази після війни та хто його має контролювати.

“Тут думки трошки різняться, навіть усередині політичного спектра в Ізраїлі теж є різні думки. Ми, наприклад, вважаємо, що в жодному разі не можна передавати контроль над територією сектора Палестинській автономії”, — сказав віцеспікер Кнесету.

Сова заявив, що Палестинська автономія досі проводить виплати бойовикам за знищення євреїв і заохочує терор проти Ізраїлю.

Він також наголосив, що без зачистки південної частини сектора Гази не можна говорити про завершення військової операції Ізраїлю.

Читайте також: У Білому домі заговорили про післявоєнне майбутнє сектору Гази — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, ізраїльсько-латвійський історик, доктор історичних наук, викладач Тель-Авівського університету Яків Фальков вважає, що війна Ізраїлю з ХАМАС може бути довгою.

Прямий ефір