Росія втратила у війні проти України вже близько мільйона вбитими і пораненими — оцінка військового експерта

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

Напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що втрати Росії в Україні в особовому складі вже перевищують 300 тис. осіб, також країна-агресор втратила значну частину своїх конвенційних сил, сотні літальних апаратів, тисячі танків. Він зазначив, що Росія в підсумку стала слабшою з політичного, військового та економічного погляду. На думку військового експерта, майора запасу ЗСУ Олексія Гетьмана, озвучену сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ, загалом втрати вбитими і пораненими росармії можуть становити майже мільйон.

Найголовніший фактор — Збройні сили України.

“Не було в них ніяких масових хвороб чи масових самогубств. Тобто це виключно наші Збройні сили. І дуже приємно, що генсек НАТО називає вже 300 тисяч, а не 100-150 тисяч осіб, називає тисячі танків, а не одиниці. Наші партнери, коли оцінюють збитки росіян, наприклад, у важкій техніці, вони вважають знищеними танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти тільки ті, де є відеофіксація. Таке відчуття, що ми кіно знімаємо, що ми маємо: підбили і показали. Тому розбіжність між даними, які даємо ми (а нам немає сенсу брехати), і тим, що дають наші партнери, іноді у 2-3 рази. Також із втратами. Але тепер, коли генсек НАТО вже називає такі цифри, це збігається з тими цифрами, які дає наш Генеральний штаб”, — сказав Гетьман.

Тож, вважає військовий експерт, така інформація просочиться і в РФ. Принаймні, росіяни почнуть про це говорити між собою.

“Тому що, якщо про втрати росіян говорить наша сторона — Генштаб, військово-політичне керівництво, у Росії це сприймають як “ви все брешете, це фейк”. А коли це говорить генсек НАТО, вони теж говоритимуть: “Ви все брешете”, але вже почнуть це обговорювати. Я думаю, вони здивуються таким втратам. Багато років вважалося, що втрати в Афганістані, яких зазнавав Радянський Союз, великі, і росіяни чомусь вважали, що втрати в російсько-українській війні десь трохи менші, ніж були в Афганістані. Але вони у 20 разів більші. Загалом втрати можуть бути близько мільйона”, — каже він.

Майор запасу ЗСУ пояснив, що статистично на одного загиблого на фронті припадає троє поранених. З них один важкий, один середній, один легкий. Це військова формула.

“Я думаю, що близько мільйона. Та це і якийсь їхній священнослужитель говорив, що через війну в Україні пройшло вже мільйон російських громадян, і малося на увазі не мільйон, які послужили, а загиблі й поранені. Така цифра вже називалася, і, в принципі, в середині РФ він сказав правильно, десь близько мільйона вже вбитими і пораненими Росія втратила”, — резюмував Олексій Гетьман.

Читайте також: “М’ясні штурми” виявилися для армії РФ єдиним доступним варіантом наступу, — Грабський

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, минулої доби українські військові ліквідували 1 180 російських окупантів, а також знищили 13 танків, 28 бойових броньованих машин та 10 ворожих безпілотників. Кількість втрат РФ у живій силі від початку вторгнення вже становить майже 329 тис. військових.

Прямий ефір