“М’ясні штурми” виявилися для армії РФ єдиним доступним варіантом наступу, — Грабський

Ілюстративне фото. Фото: dialog.ua

Російські окупанти застосовують алгоритм, який дозволяє їм просуватися на фронті ціною колосальних втрат. Про це сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.

Він зазначив, що больового порогу втрат для окупантів немає.

“Можна сказати, що росіяни зрозуміли той алгоритм, який дозволяє їм просуватися. Вони це протестували на прикладі Бахмута, куди кидалися в бій навіть не регулярні частини, а підрозділи приватної військової компанії. І вони зрозуміли, що така тактика дає результат. Ви розумієте, для всього цивілізованого світу, для людей, які дотримуються принципів здорового глузду, є поняття “больовий поріг втрат”. Для російських окупантів, для військово-політичного керівництва Кремля такого больового порога немає. І вони кидатимуть війська доти, доки вони можуть це робити, доки в них будуть ресурси. Знаєте, перебуваючи в якійсь такій ейфорії, що їм щось вдається, вони шалено кидають у бій дедалі більше й більше сил та засобів, маючи можливість накопичувати ці ресурси, маючи можливість перекидати їх на фронт та вводити в бій”, — сказав військовий експерт.

За словами Грабського, з цим пов’язане наростання втрат росіян на тлі їхнього просування на окремих ділянках. Такі “м’ясні штурми” виявилися для армії РФ єдиним доступним для неї варіантом наступу.

“Порівняно з Бахмутом, потрібно говорити, що угруповання російських військ зросло. Зокрема, протягом останнього місяця, за різними оцінками, за особовим складом ми говоримо про збільшення цього угруповання до 20 тис. військ”, — сказав військовий експерт.

Грабський звернув увагу, що росіяни здебільшого проводять штурми групами піхоти й без підтримки техніки.

“І тут ключове поняття — без підтримки техніки, тому що для того, щоб керувати технікою, потрібні глибші навички та знання. Зокрема, для підготовки екіпажу для мінімальної можливості експлуатувати танк необхідно 2-3 місяці. Для підготовки цих штурмовиків необхідні тиждень-два і, загалом, більше не потрібно. І “вагнерівський” кейс показав, що цього достатньо для того, щоб здійснювати такі штурми, які, з усім тим, дають результат. Знову ж таки, повторюся, російська армія взагалі не рахується з втратами, вони продовжують рухатися вперед. Якщо вони бачать це просування, вони кидають туди більше і більше людей”, — сказав він.

За словами Грабського, перша хвиля атаки в російських окупантів — це зазвичай смертники, яких кидають у бій для того, щоб розкрити позиції українських Сил оборони й завдати удару.

“Навіть не чекаючи, коли ці смертники ляжуть, коли ці смертники відійдуть, накривають усім. І наступна група вже наступає на розвідані позиції, які перед цим зазнали масованого удару. Така тактика працює. Ще раз скажу — солдати для російського військового й політичного керівництва — це не більше ніж витратний матеріал, такі ж патрони. Тому їх витрачають настільки бездумно та шалено, як ми це спостерігаємо зараз”, — наголосив військовий експерт.

Читайте також: Понад 800 окупантів знищено за добу — втрати росармії перевищили 326 тис. військових

Прямий ефір