Росія продовжує заробляти на продажу золота, попри санкції — як саме (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: topcor.ru

Майже 100% експорту російського золота тепер припадає на Об’єднані Арабські Емірати, Китай і Туреччину. Хоча раніше “золоті ріки” Кремля текли, в основному, до Європи. Попри санкції, Росія продовжує заробляти на продажу дорогоцінного металу, повідомляє FREEДОМ.

Так, попри санкції, Росія продовжує експортувати золото. Після того як G7 (“Велика сімка”) і Європа перекрили традиційні експортні шляхи Росії, її виробники знайшли нові ринки збуту. Ключовими центрами торгівлі стали ОАЕ, Туреччина і Китай.

“Фірмам у третіх країнах, як і раніше, дозволено торгувати російським металом через відсутність вторинних санкцій, тому немає жодних припущень про порушення будь-яких правил. ОАЕ стали головним новим напрямком для російського золота. Більшість покупців базуються в Дубаї, який довгий час був центром торгівлі дорогоцінними металами між Сходом і Заходом”, — йдеться в публікації на сайті Bloomberg.

Від початку повномасштабної війни Росії проти України ОАЕ імпортували майже 76 тонн російського золота. Це в десятки разів більше, ніж, наприклад, 2021 року. Його загальна вартість перевищує 4 млрд дол. Це приблизно 12-а частина російського оборонного бюджету у 2022 році.  Іншими словами, суми, вирученої з продажу золота в Емірати, Росії вистачило на місяць спонсорування агресії проти України.

“Росія, як і в випадку з газом і нафтою й нафтопродуктами, також шукає всі можливі варіанти обходу санкцій, зокрема санкції проти їхніх дорогоцінних металів і золота зокрема. Користується вона зараз переважно сірими або чорними обхідними схемами через підставні фірми в третіх країнах. Будь-якими шляхами вони шукають варіанти, щоби продавати, щоб заробляти валюту. А це їм треба, на жаль, щоби продовжувати війну проти України”, — коментує голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Експерт з постачання золота Організації економічного співробітництва та розвитку Луї Марешаль заявив, що ембарго ЄС і G7 на імпорт російського золота не можуть повністю убезпечити країни-члени від потрапляння на їхній ринок підсанкційного металу.

“Є ризик, що російське золото надходить, переробляється місцевим підприємством, поставляється місцевими банками або трейдерами, а потім продається на ринку. Ось чому проведення належної перевірки важливе для кінцевих покупців, які бажають переконатися, що вони дотримуються режиму санкцій”, — сказав Марешаль у коментарі агентству Reuters.

Змінити ситуацію здатні вторинні санкції. Це економічні обмеження, які накладають на підприємців або компанії, які так і не відмовилися від співпраці з підсанкційною Росією.

“Для будь-якої міжнародної компанії втратити, наприклад, американський ринок чи канадський, чи то ринок Європейського Союзу — це неспівмірно більш вагома втрата, ніж якихось контрактів з Росією. Зараз загальна тенденція йде до того, щоби максимально закрутити гайки — можливості торговельних операцій по ключових товарних позиціях для Росії. Є дуже висока ймовірність, що в 11 пакеті санкцій буде обмеження чи заборона і на торгівлю російським золотом”, — каже Новак.

Європейська комісія в 11-му пакеті санкцій анонсувала обмеження проти 90 компаній у всьому світі. Нові санкції будуть покликані саме закрити лазівки, якими користується Росія, щоб заробити в обхід обмежень.

Читайте також: Росія розпродає резервне золото тоннами — коментар економіста

Як повідомлялося раніше, союзники України боротимуться з лазівками, які дають змогу Росії обходити обмеження. Про це повідомило американське агентство Bloomberg. Серед пропозицій, наприклад, заборона на перевезення багатьох товарів територією Росії. Нещодавно через загрозу опинитися під санкціями США Казахстан закрив свої кордони для товарів так званого “паралельного імпорту” до РФ. Тепер російські перевізники везуть товари через Китай, Іран, Грузію, Азербайджан і Вірменію. Новий 11-й пакет обмежень проти Москви Європейський Союз має намір обговорити на саміті G7 (“Великої сімки”) в Японії.

Прямий ефір