Росія продовжує геноцид місцевого населення в Маріуполі — подробиці від депутата міськради

Ілюстративне фото: t.me/andriyshTime

Катастрофічна ситуація з ліками, створена в окупованому Маріуполі, свідчить про досі наявний геноцид щодо українців. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін.

“Ситуація з ліками катастрофічна. І багато маріупольців нам повідомляли, що рівень смертності дуже високий. Ось уявіть собі багатоповерховий будинок, у якому залишилося 30-40 мешканців, які зимували в найжорстокіших умовах, і банально багато літніх людей помирали від серцево-судинних захворювань, діабету… Там за зиму та весну з 30 людей, які залишилися жити в будинку, троє-четверо людей просто помирали, більш як 10% виходить, від того, що в них не було ліків та медичної допомоги”, — сказав депутат міськради.

За його словами, російські окупанти вжили всіх заходів, щоб із підконтрольної Україні території неможливо було передати ліки родичам. Місцеві жителі змушені були виїжджати по медичні препарати до Бердянська, куди ліки завозилися з Криму.

“Тобто спочатку прийшли, розстріляли, вбили тисячі людей, а зараз, відповідно, продовжують вбивати відсутністю медичної допомоги. І помирають здебільшого люди похилого віку, але також і у віці 60-65 років. Тобто ще такий вік, що люди б ще 10-20-25 років прожили, але вони помирають через відсутність медичної допомоги. Це факт. І це дуже сумно, що триває геноцид українців на території Маріуполя з боку терористичної Росії”, — сказав Забавін.

Він також зазначив, що окупаційна влада проводить примусову паспортизацію населення, тоді як за рік окупації російські паспорти отримали менше ніж 5% осіб із числа тих, хто залишився в Маріуполі.

“Звісно, що росіян така ситуація не влаштовує, й вони тепер запроваджують примусову паспортизацію, змушуючи людей отримувати цей ганебний російський паспорт для того, щоб далі отримувати медичну допомогу, гуманітарну допомогу, соціальні виплати, працевлаштування… Тобто вони роблять усе для того, щоб людина прийшла і вимушено отримала паспорти. І дуже багато маріупольців зараз не знають, що їм робити, тому що вони будуть поставлені взагалі за межу фізіологічного існування”, — підкреслив Забавін.

Читайте також: Рік окупації Маріуполя: без нормальних умов для життя, але з вірою у ЗСУ

Нагадаємо, Маріуполь був оточений російською армією вже на четверту добу повномасштабного вторгнення, а повністю окуповане місто було 20 травня 2022 року. Полк Нацгвардії “Азов” та українські військовослужбовці з різних підрозділів тримали оборону на “Азовсталі” 86 днів.

Із майже півмільйона людей, які жили в Маріуполі до російського вторгнення, залишилося близько ста тисяч. Понад 11 тис. – діти. Статистика смертності, тобто кількість фактів природної смерті на тиждень — 200-250 на 100 тис. жителів.

Прямий ефір