Росія продовжує гальмувати роботу “зернового коридору” — про саботаж розповів агроексперт

Завантаження зерна на судна для експорту. Фото: mind.ua

Росія саботує роботу “зернового коридору”, що забезпечує продовольчі потреби країн, яким загрожує голод. Про це сьогодні, 13 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Він констатував, що саботаж ще розпочався у вересні 2022 року, після того, як уже запрацювали Стамбульські угоди й почав нарощуватися експорт зернових із території України. Наразі пропускна спроможність кораблів із продовольчою продукцією досі обмежена.

За його словами, за можливості пропуску близько 30-40 кораблів, за добу йшло не більше 5-6 кораблів.

“Це при тому, що 5-6 кораблів — це не тільки з боку виходу з Босфору, а мається на увазі і з боку Босфору на територію України. Тобто фактично по три кораблі з різних сторін. На сьогодні, у січні 2023 року ситуація, на жаль, продовжується. Замість хоча б 30 кораблів на добу ми зустрічаємо ту саму ситуацію, коли не більше ніж 6 кораблів виходить у дві сторони. Тому це продовжується такий продовольчий тероризм. Росія таким чином, напевно, хоче здійснювати тиск на ті країни, куди відправляють це зерно. Тому що щомісяця через такі блокування близько 3 мільйонів тонн не постачається вчасно. Це означає, що значна кількість людей не отримує вчасно продукти харчування”, — розповів Марчук.

На його думку, мета Росії — впливати на Україну і світ загалом.

Марчук також констатував, що термін домовленості про продовження роботи “зернової угоди” з експорту продовольства з трьох українських морських портів спливає наприкінці лютого. На його думку, прискорити роботу “зернового коридору” в ці дні міг би вплив президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та представників ООН. Наразі ж РФ робить усе, щоб інспекційні перевірки проходили якомога повільніше.

“Я думаю, що все-таки не в рамках комісії це питання може вирішитися… Я думаю, що в основному основний критерій, який би дав можливість здійснити пропускні можливості з кораблями, це все-таки розмови на вищому рівні”, — сказав Марчук.

Експерт також вважає, що Росія навряд чи погодиться на розширення “зернового коридору” на інші українські порти.

Читайте також: Росія саботує роботу “зернового коридору” — загроза для світової продовольчої безпеки (ВІДЕО)

Прямий ефір