Росія — під атаками безпілотників: що є цілями і де ППО (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Атаки безпілотників на російські нафтопереробні заводи (НПЗ) продовжилися і сьогодні, 13 березня. Серед цілей опинилися три НПЗ, а також авіабази. Крім цього, у Рязані горів найбільший нафтозавод “Роснефти”. Унаслідок атаки дрона там припинили роботу дві установки первинного перероблення сировини. Також через падіння дронів був зупинений і Новошахтинський завод нафтопродуктів у Ростовській області. Російська влада повідомила про фіксацію в небі понад 60 безпілотників, інформує FREEДОМ.

Під ударами БпЛА в ніч проти 12 березня опинився паливно-енергетичний комплекс у місті Кстово Нижегородської області. Як повідомила місцева влада, загоряння сталося на одній з установок із перероблення нафти. За офіційними даними, постраждалих немає. Керівництво компанії, якій належить комплекс, від коментарів відмовляється. У ЗМІ повідомляють, що завод з перероблення нафти — другий за величиною в Росії. Установка перегонки нафти АВТ-6, по якій припав удар безпілотника, вийшла з ладу.

“Потужність АВТ-6 становить близько 53% від перероблення всього НПЗ, згідно з даними галузевих джерел. Четвертий у Росії за обсягом перероблення НОРСІ вже обмежив випуск бензину після кількох аварій у грудні та січні, але поступово відновлював виробництво. НОРСІ переробив 2023 року 15,8 млн тонн нафти”, — пише видання The Moscow Times у Telegram.

“Експорт нафтопродуктів — це гроші в бюджет РФ. А російський бюджет орієнтований на війну проти України. Відповідно, не буде грошей на війну. Крім того, удари по центрах нафтоперероблення — це удар по постачанню палива російським збройним силам. Тому — прямий вплив на війну, і чим більше таких ударів буде, тим краще”, — коментує військовий оглядач Денис Попович.

Безпілотники атакували й об’єкт паливно-енергетичного комплексу в Орловській області. Вогонь охопив резервуар нафтосховища. Із двох багатоповерхових будинків, розташованих поблизу нафтобази, евакуювали людей.

“Значна частина російського ППО захищає окупований Крим. А також столицю Росії — Москву, певним чином Санкт-Петербург та інші критичні об’єкти військові, такі як аеродроми базування стратегічної авіації. А також частково працює по фронту, по зоні активних бойових дій. То на інші території Росії часто не вистачає”, — каже директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Однак навіть стратегічно важливі об’єкти Росії часто опиняються під ударами з неба. Так, 9 березня в мережі з’явився супутниковий знімок авіаремонтного заводу в Таганрозі після атаки дронами. Мішенню БпЛА став літак А-50, який, імовірно, перебував усередині складального цеху.

“Після значних втрат літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та винищувачів Су-34/Су-35 окупанти суттєво знизили кількість авіаударів КАБами. А літаків ДРЛВ (дальнього радіолокаційного виявлення) досі немає в Азовському морі та на інших напрямках, що знижує можливості противника у веденні радіолокаційної розвідки”, — повідомив командувач Повітряних сил Збройних сил України, генерал-лейтенант Микола Олещук у Telegram.

Як пише видання Forbes, на момент початку повномасштабної війни проти України на озброєнні Росії було не більше дев’яти радіолокаційних літаків А-50, які забезпечували сенсорне покриття лінії фронту. Тому, впевнені аналітики, втрата навіть одного борту вартістю 300 млн дол. — критично важлива.

Читайте також: Російські НПЗ — законні військові цілі, паливо — це кров війни, — Попович

Нагадаємо, у ніч проти 12 березня дев’ять регіонів Росії опинилися під ударами безпілотників. Як заявили в Міноборони РФ, силам ППО вдалося перехопити лише частину БпЛА. У Бєлгородській області після атаки дронів без світла залишилися 7 населених пунктів.

Прямий ефір