Росія має можливість демпінгувати на ринку сільгосппродукції й прибирати конкурентів, — Марчук

Денис Марчук. Фото: landlord.ua

Російська Федерація завдяки великим обсягам має можливість демпінгувати на ринку сільськогосподарської продукції, щоби прибирати конкурентів. Про це сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

За його словами, низка європейських країн продовжує купувати значну кількість зернових у Росії.

“Багато країн Центральної, Західної Європи користуються цією можливістю. Але ми ще маємо розуміти, чому це відбувається. Тому що дійсно, Росія як експортер номер один, вона має можливість завдяки своїм великим обсягам трошки демпінгувати й фактично продавати навіть дешевше від ринкової вартості, для того, щоб все-таки залишатися на ринку, для того, щоб прибрати конкурентів. Тому навіть з погляду національних стратегічних інтересів Європейського Союзу, який виділяє великі гроші для забезпечення роботи сільгосппідприємств по всій Європі, їм потрібно було б переглянути свою економічну співпрацю з країною-агресором Росією”, — сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Що стосується Білорусі, то обсяги її сільгосппродукції, яка потрапляє до країн ЄС, за словами Марчука, значно менші.

“Минулого сезону експортний потенціал Росії тільки по пшениці був близько 46 млн тонн. Це дуже великі обсяги. Звичайно, Білорусь таким обсягом похвалитися не може, але вона може похвалитися іншими видами продукції, наприклад, молочним напрямом, який дуже субсидується на території Білорусі. І, звичайно ж, вони намагаються з цим продуктом конкурувати, заходячи на полиці магазинів у Європі. Але це дійсно не ті обсяги, які можуть вплинути значно на конкуренцію з Росією”, — сказав він.

Марчук наголосив, що рішення Латвії про заборону імпорту сільськогосподарської продукції з Росії та Білорусі — це важливий крок з підтримки України в контексті розмов про можливість припинення імпорту російської сільгосппродукції до Європейського Союзу. 

Читайте також: Заборона Латвії на імпорт агротоварів із Росії та Білорусі могла б стати сигналом для Єврокомісії — розбір Марчука

Нагадаємо, що Європа ввела санкції проти РФ, проте не обмежила імпорт її агропродукції. У підсумку, в 2023 році імпорт російських зернових до ЄС зріс у 10 разів. Серед головних споживачів — Іспанія, Італія, Бельгія, Греція і Латвія.

Прямий ефір