Російських ув’язнених продають, як курчат на ринку, — Романова

Ольга Романова. Фото: "Русь Сидящая"

В’язнів російських в’язниць купують за 300 доларів та можуть без підготовки кинути на фронт проти України. Про це розповіла сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.

За словами гості ефіру, ув’язнених відправляють на війну неофіційно, без спеціальних жетонів та згадки у будь-яких офіційних списках. Вона розповіла про один із листів від ув’язнених, які скаржаться, що не можуть отримати виплати у зв’язку з пораненнями.

“Міністерство оборони РФ вербує людей, видає їм жетони, зброю, та буває з’ясовується, що їх немає. Тому продавати таких ув’язнених не проблема”, — сказала Романова.

Вона додала, що російських ув’язнених продають, як курчат на ринку.

“Страх начальства страшніший за смерть, як і раніше. Але поки до людей не дійде, що вони навіть не гарматне м’ясо, вони навіть не селяни-кріпаки — все буде ще гірше”, — зазначила гостя ефіру.

Романова також розповіла, що вербувати ув’язнених намагається Кадиров.

“Мабуть, це пов’язано із конфліктом по лінії Кадиров — Пригожин. Кадирова вигнали, і тепер хоче спробувати сам вербувати. І цього слід очікувати, до того ж один із нукерів Кадирова сказав, що може направити до Білгородської області 70 000 бійців “Ахмата”. А де їх взяти, це дуже велика цифра”, — зауважила правозахисниця.

Гостя студії також додала, що вербування ув’язнених не припиняється та йде прискореними темпами.

Читайте також: Чому в РФ “зеки” погоджуються воювати і що чекає на росіян після їхнього повернення — пояснення військового аналітика

Прямий ефір