Російська армія програє Україні — про стратегії ЗСУ та окупантів розповіли військові експерти

Фото: Facebook/Повітряне командування "Центр"

Контрнаступ Збройних сил України в Херсонській області набирає обертів, а заплановане звільнення півдня від російської окупації має всі шанси на успіх. Про це повідомляє розвідка Великої Британії. Як зазначають європейські аналітики, позиції російської армії на цьому напрямку вразливі. Ситуацію не змінює навіть перекидання особового складу з Донецького напрямку. Висновки британських фахівців підтверджують і нещодавні високоточні удари ЗСУ по російських складах із боєприпасами та мостах в Херсонській області, повідомляє UA.

Експерти стверджують, що війна в Україні сьогодні перейшла у свою менш активну фазу. Після того, як російська сторона кинула більшість сил на просування на Луганщині, її війська ще якийсь час не зможуть наступати.

“Зараз, якщо характеризувати що діється на фронті, то активних дій таких, як ось було під час взяття Лисичанська, Сєвєродонецька у нас уже немає. Чому немає? Тому що російські війська вимоталися в той момент повністю і, як не дивно, за цей час вони так і не змогли відновити свої сили в достатній кількості, щоб провести щось подібне”, — каже експерт з питань стратегічних комунікацій, військовий експерт Анатолій Кравчук.

А ЗСУ навпаки, підтискають противника. При тому, що тактика українського командування протилежна доктринам, які використовують росіяни. Як стверджують експерти, армія Російської Федерації продовжує воювати за правилами минулого століття, не шкодуючи особовий склад та техніку.

“Війна — це все ж таки війна темпів і постачання. У росіян набагато більші склади зі зброєю і набагато більше те, що називається людським ресурсом. В них достатньо людей, які готові за ті 200 тисяч рублів іти повоювати до України. Росіяни беруть кількістю, не якістю. Тому їм не шкода кинути чергову сотню чи тисячу людей, фактично, на смерть. Така їхня стратегія на затягування цієї війни. Наша стратегія полягає в тому, щоб отримати максимальну кількість західного озброєння і в момент, коли росіяни ще не поповнилися достатньою кількістю для наступу, завдати вирішального удару ворогу”, — коментує військовий експерт, голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан. 

Першого такого удару українська армія має завдати на Херсонському напрямку. Туди російське командування вже стягує сили із Донецького. Як не дивно, це — хороший знак для ЗСУ. За словами експертів, перегрупування ворога означає його виснаження на всіх напрямках.

“Глобально, так, ми розуміємо, що російська армія програє Україні. Тобто якщо би армія, яка забезпечує собі успіхи, яка просувається вперед, їй не потрібно змінювати саму стратегію. Зараз ми бачимо, що росіяни кардинально змінюють свою стратегію ведення бойових дій вчергове і бачимо велике перекидання військ саме зі східного напрямку, тобто із Донецького напрямку на південний — Херсонський, Запорізький, Криворізький. Чому так робиться? Тому що на півдні наші Збройні сили перехопили вже ініціативу і вони використовують весь спектр озброєння, фактично відрізаючи російську армію від її логістичних шляхів, шляхів постачання”, — каже Кузан. 

“Вперше Україна починає нав’язувати свої умови та починає грати як активний гравець. Чому? Тому що ці контрнаступальні дії, які вже там відбуваються не перший тиждень, скажімо так, вони таки змусили росіян задуматися, особливо після того, як наші HIMARS (“Хаймарси”) знищили мости, які з’єднують ліву і праву сторони Дніпра. І зараз, виходить, росіяни зрозуміли, що Херсонська область, зокрема, її дуже велика частина може опинитися у критичному для них становищі”, — вважає Кравчук.

Про точні терміни звільнення від російської окупації південних територій експерти не говорять. Багато залежить від постачання західної зброї, оборони ворога та інших факторів. Однак про те, що ЗСУ має всі шанси на повну деокупацію Херсонської області, говорять у британській розвідці, Американському інституті вивчення війни та в Пентагоні.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін вперше за сім років оновив Морську доктрину РФ. Минулого разу він вносив зміни до цього документу після окупації Кримського півострова. Директор Українського інституту морського права та безпеки Богдан Устименко під час марафону FreeДОМ на телеканалі UA повідомив, що РФ віднесла до зони своїх національних інтересів турецькі Чорноморські протоки. Це означає, що країна-агресор нібито має право застосовувати у Босфорі та Дарданеллах військову силу.

Велика Британія передасть Україні військові кораблі зі свого флоту — посол Пристайко

Якщо Росію оголосять спонсором тероризму, санкції проти неї майже не зміняться – Калан

Читайте також: Учасник групи документування воєнних злочинів громадської ініціативи “Євромайдан SOS” Михайло Сава в ефірі марафону “FreeДом” на телеканалі UA заявив, що якщо Путін не постане перед міжнародним судом, він буде політичним вигнанцем

Прямий ефір