Велика Британія передасть Україні військові кораблі зі свого флоту — посол Пристайко

Фото Укрінформ

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко розповів, що в Лондоні ухвалили рішення передати нашій державі два військові кораблі з Королівського військово-морського флоту. Про це він повідомив в інтерв’ю “Супільне”.

“Там уже зараз проходять навчання наші військові. Вони керують кораблем, керують зброєю. Таких кораблів буде кілька”, — розповів дипломат за підсумками візиту на один з кораблів.

Він нагадав, що після повномасштабного вторгнення РФ до України Туреччина закрила для військових кораблів протоки у Чорному морі.

“Наші пріоритети змістилися. Нам нині потрібні протимінні кораблі. Два – це початкова цифра, з якою ми зараз працюємо. Це бойові кораблі, які перебувають на озброєнні у військових морських сил Її Величності”, — зазначив посол.

Вадим Пристайко уточнив, що ці кораблі модернізують, зокрема, оновлять обладнання для потреб ЗСУ.

“Але це не лише два кораблі. Вони мають більше того ж класу. І на наявних кораблях зараз проходять навчання наші офіцери та моряки”, — наголосив посол.

Нагадаємо, у понеділок, 1 серпня, стартує експорт українського зерна — відправка першого судна з нашим зерном запланована на 8:30.

Замість “референдуму” у Херсоні можуть провести ще більше фейкове голосування – Марк Фейгін

Якщо Росію оголосять спонсором тероризму, санкції проти неї майже не зміняться – Калан

Читайте також: Учасник групи документування воєнних злочинів громадської ініціативи “Євромайдан SOS” Михайло Сава в ефірі марафону “FreeДом” на телеканалі UA заявив, що якщо Путін не постане перед міжнародним судом, він буде політичним вигнанцем

Прямий ефір