Росармія не рахується з втратами у спробах захопити Часів Яр: про ситуацію розповів Варченко

Иллюстративное фото: Минобороны РФ

Російська армія продовжує свої спроби окупувати Часів Яр у Донецькій області, вбачаючи в цьому місті стратегічне значення. Вони мобілізують свої резерви, усвідомлюючи, що незабаром обстановка на передовій може радикально змінитися. Про це сьогодні, 20 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Іван Варченко.

“У російських окупантів напружений період, вони, не зважаючи на втрати, не зважаючи на те, наскільки ефективною є їхня наступальна операція щодо результатів і щодо співвідношення втрат, намагаються використовувати всі можливості. Вони стараються, використовують резерви, тому що розуміють, що найближчим часом ситуація може сильно змінитися”, сказав він.

Експерт зазначив, що заяви про захоплення Часового Яру російською армією до 9 травня є лише пропагандистськими обіцянками для власного населення.

“Серйозних просувань, щоб чимось похвалитися, окрім як черговими втратами по тисячі солдатів щодня і сумнівними результатами в якійсь посадці або стометрівці, немає. Зрозуміло, що вони намагаються реалізувати свою перевагу в небі і на землі, зокрема в артилерійських снарядах. Але ми розуміємо, що наближається час, коли в них цієї переваги не буде або вона буде суттєво знижена”, наголосив Іван Варченко.

Читайте також: Допомогу Україні на 61 млрд доларів підтримала Палата представників США

Як повідомлялося, протягом минулої доби на фронті відбулося 102 бойових зіткнення. Російська армія завдала 29 ракетних та 67 авіаударів, здійснила 67 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. 

Прямий ефір