Роботодавець не має права змушувати співробітника вакцинуватися, – експертка

Фото з сайта nus.org.ua

Примусовий захід – не найкращий спосіб заохочення співробітників до вакцинації з боку роботодавця. Адже навіть якщо людина, яка охоче вакцинувалася, побачить примус, вона буде по-іншому ставитись до роботодавця.

Про це розповіла головна редакторка HR-контенту Rabota.ua Юлія Далібук в ефірі програми “Утро Дома” телеканалу UA.

“Тому тут важливо пам’ятати, що роботодавець не має права змусити людину вакцинуватись, примусово зробити це”, – сказала експертка.

Проте є певні професії, представники яких мають обов’язково вакцинуватися. Вони закріплені переліком у законодавстві, й ці відносини регулюються законом. Це працівники громадських організацій, організацій освіти та інші, які закріплені у цій законодавчій нормі. Інших роботодавець повинен мотивувати, заохочувати, але робити це дуже тактовно, м’яко та правильно. Для заохочення компанії використовують фінансові бонуси; щось розігрують, дарують, проводять різні акції.

Якщо є людина, яка категорично не хоче вакцинуватись, варто з нею поговорити про це та не заохочувати таку поведінку в колективі. Проте варто пам’ятати, що кожен має право на свою думку.

“Вакцинуватися чи не вакцинуватися – це теж особистий вибір кожного з нас: і мій, і ваш теж, і будь-якої людини, яка працює в компанії. Тому роботодавець теж повинен це враховувати, і в жодному разі не можна маніпулювати, змушувати чи застосовувати якісь інші маніпулятивні способи”, – додала Юлія Далібук.

Нагадаємо, 6 грудня в Україні було зафіксовано 8 655 нових підтверджених випадків зараження COVID-19, 188 758 людей було вакциновано проти коронавірусу.

Читайте також: Понад 40 000 українських дітей вакциновано від коронавірусу, – Ляшко

Прямий ефір