РФ викуповує раніше продані в Індію і М’янму компоненти для танків і ракет — подробиці (ВІДЕО)

Згорілий російський танк у Святогірську. Скріншот: uatv.ua

Росія зіткнулася з дефіцитом компонентів до танків і ракет, проте Кремль намагається повернути раніше експортовані деталі з Індії та М’янми. Про це повідомило японське видання Nikkei з посиланням на секретні митні дані, інформує FREEДОМ.

Записи про викуп Росією деталей для танків і ракет, які були раніше експортовані до М’янми та Індії, Nikkei надали дослідницькі компанії: індійська Exim Trade Data й американська ImportGenius. На думку аналітиків, Росія, ймовірно, реімпортує компоненти для удосконалення старого озброєння, розраховуючи на допомогу країн, з якими у неї давні військові зв’язки.

“Наприклад, “Уралвагонзавод”, який виробляє танки для російських військових, 9 грудня 2022 року імпортував військову продукцію з М’янми на суму 24 млн доларів. Компоненти були зареєстровані як вироблені “Уралвагонзаводом”. Ідентифікатори для реімпортованих товарів вказують на те, що компанія закупила 6 775 телескопічних прицілів та 200 камер для встановлення на танки. Ймовірно, це оптичні прилади для вимірювання відстані до цілей і наведення на них”, — йдеться в публікації Nikkei.

Як пише Nikkei з посиланням на злиті дані, “Уралвагонзавод” експортував військову продукцію для армії М’янми 2019 року. Російське конструкторське бюро машинобудування придбало загалом 6 компонентів для прицілу нічного бачення для ракет “земля-повітря” за 150 тис. доларів у Міністерства оборони Індії в серпні й листопаді 2022 року.

“Усі деталі, необхідні для забезпечення працездатності ракет вночі та при слабкому освітленні, були виготовлені КБМ, який експортував до Індії аналогічні деталі в лютому 2013 року. Можливо, Росія повторно імпортувала деталі для ремонту, але станом на кінець березня цього року не було жодних записів про те, що ці деталі було відправлено назад до Індії”, — пише Nikkei з посиланням на митні документи.

За словами експертів, Росія зазнає труднощів із закупівлею необхідних компонентів через введення торгових санкцій. Раніше вона покладалася тільки на західні технології у виробництві оптичного обладнання.

“У Росії на зберіганні перебуває багато старих танків Т-72, які потребують модернізації й згодом можуть бути відправлені на передову. Я можу додати, що оптика — це велика проблема для російського військово-промислового комплексу. Цілком імовірно, що вони намагаються її роздобути в такий спосіб”, — сказав експерт з Росії з Міжнародної кризової групи аналітичного центру в Брюсселі Олег Ігнатов в інтерв’ю Nikkei.

Україна проаналізувала, як Росії вдається обходити санкції. За словами президента України Володимира Зеленського, Москва уникає міжнародних обмежень через мережу постачальників. Україна та її партнери мають закрити ці напрямки, наголосив Зеленський.

“Ми бачимо кожен напрямок обходу наявних санкцій, кожну країну, територія або юрисдикція якої, громадяни якої використовуються Росією для продовження терору. І ми маємо закрити всі такі напрямки разом із партнерами, щоб не було в російських ракетах продукції вільного світу. Необхідні кроки будуть”, — сказав глава Української держави.

Лідери G7 на саміті в Хіросімі закликали припинити військову підтримку Росії. Однак важко домогтися співпраці з країнами, які покладаються на зброю російського виробництва, каже професор з контролю над озброєннями японського Університету Хітобаші Нобумас Акіяма.

За його словами, щоб припинити потік військового обладнання в Росію, необхідно вжити жорстких заходів. Наприклад, створити механізм для розкриття інформації про угоди з Росією.

Читайте також: 800 окупантів, 59 повітряних цілей, 12 танків знищено за добу: втрати росармії оновив Генштаб ЗСУ

Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко заявив, що Росія зараз знімає з консервації велику кількість старої радянської техніки та відправляє її на ремонт.

Прямий ефір