РФ не має таких ресурсів, щоб узяти під контроль процеси на глобальному Півдні, — Семиволос

Ігор Семиволос. Скріншот: uatv.ua

У Росії немає таких ресурсів, які дозволили б їй взяти під контроль процеси на глобальному Півдні. Таку думку сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

За його словами, зараз на глобальному Півдні відбуваються дуже серйозні динамічні зміни, які пов’язані не з Росією, а з демографією й зміною клімату.

“Це багато в чому визначає, власне, дестабілізацію, яку ми спостерігаємо зараз. Все інше — це, звісно, спроби тієї чи іншої сторони вплинути й взяти під контроль процеси. Зазвичай усі ці спроби, відверто кажучи, розбиваються вщент із часом, бо все це потребує величезних ресурсів, постійних зусиль і величезної уваги. У Росії немає таких… Вони можуть досягти якихось короткострокових успіхів, тобто підтримати той чи інший військовий переворот. Але за великим рахунком, навряд чи вони зможуть зміцнитися в Африці настільки, щоб реально претендувати на серйозний політичний вплив та заявити про себе як про країну, яка контролює, скажімо, частину Африки. Це сумнівно, вкрай сумнівно”, — сказав Семиволос.

Він нагадав, що раніше Радянський Союз активно проводив подібну політику, і, ймовірно, у випадку з Російською Федерацією буде той самий результат.

Директор Центру близькосхідних досліджень вважає, що процеси, які відбуваються в Африці, потребують серйозного осмислення всіма гравцями.

“Тому що, як ви бачите зараз, там частина держав Африки претендує на роль світових лідерів, здатних впливати на політичні процеси в усьому світі. Але водночас всередині континенту вони не можуть вирішити, власне, свої домашні завдання. Це як звичайний чоботар без чобіт. І це нібито викликає масу запитань, чи варто взагалі ухвалювати поспішне рішення про кооптацію африканських держав до органів, які ухвалюють світові рішення і мають право вето”, — сказав Семиволос, коментуючи можливість приєднання країн глобального Півдня до Радбезу ООН.

Читайте також: Розвиток діалогу України з країнами глобального Півдня оцінив політолог

Прямий ефір