РФ модернізувала касетні бомби РБК-500 і вже освоює цю зброю на фронті в Україні, — Романенко

Ігор Романенко. Фото: Facebook

Російська армія використовує на фронті модернізовані касетні бомби РБК-500. Снаряд обладнаний універсальним модулем планування і корекції — тобто навігаційною системою і крилами. Про це сьогодні, 21 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

“Росіяни раніше використовували керовані бомби з боєголовкою фугас 500, 1 000 і 1 500 кг — дуже потужні бойові частини, які небезпечні та становлять загрозу. Вони насамперед призначаються для знищення об’єктів, опорних пунктів, інженерних споруд тощо. Російській армії необхідні засоби для придушення української піхоти. Тут вони розробили модернізацію касетних бомб РБК-500 і вже освоюють цю зброю”, — сказав він.

Експерт зазначив, що росіяни модернізують зброю і не варто недооцінювати противника.

“Використовуючи звичайні бомби, необхідно підлетіти дуже близько до об’єкта і бути над ним, та ще й знижуватися, щоб точно влучити. І коштом цього наражалися на небезпеку літаки й досить успішно збивалися зенітними ракетними засобами, а тепер бомби модернізували крилами й системою навігації. Раніше застосовували насамперед фугасні боєприпаси, а тепер уже перейшли й до касетних”, — резюмував він.

Читайте також: Росіяни застосовують касетні бомби для масованих атак по Україні — подробиці від військового аналітика

Прямий ефір