РФ атаками на цивільне населення забезпечує собі статус країни — терориста — як реагує світ (ВІДЕО)

Наслідки атаки у Києві. Фото: kyiv.dsns.gov.ua

Російська армія використовує терористичні тактики з перших днів повномасштабного військового вторгнення в Україну: з усіх видів зброї обстрілює українські населені пункти, руйнує житлові будинки та інфраструктуру. Регулярно гине цивільне населення. З воєнної точки зору жодного сенсу в таких атаках немає, вплинути на ситуацію на фронті це не може, повідомляє FREEДОМ.

На початку жовтня Росія відновила масовані ракетні атаки на українські міста. Внаслідок обстрілу 6 жовтня Запоріжжя зруйновано кілька багатоповерхових будинків, загинуло 17 людей, понад 20 госпіталізовано.

Наступного дня ракетний терор міста продовжився. Одна з ворожих ракет упала на подвір’я багатоповерхівки. Житловий будинок зруйнувався, пошкоджено комунальні мережі. У ніч на 9 жовтня Запоріжжя зазнало нового ракетного обстрілу. Внаслідок цього загинуло 13 осіб, у тому числі 6 дітей. 60 людей було госпіталізовано.

Вже 10 жовтня російські окупанти випустили по Україні 83 ракети. Били одразу по 12 областях. 43 ракети збили сили ППО, решта впала у Києві, Дніпрі, Харківській, Херсонській, Черкаській, Сумській, Запорізькій та Донецькій областях. Внаслідок атаки загинули 23 людини, понад сто отримали поранення.

“Це терор і війна з мирними людьми, які цього не очікували, у найнесподіваніший момент”, — каже мешканець Києва Володимир Павленко.

Лідери країн Євросоюзу одразу засудили ракетні обстріли України. Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила про “зухвалу зневагу Росією життям мирних жителів”. У МЗС Литви закликали до подальшої підтримки України та заявили, що Росія “продовжує свій терор”. Країною — спонсором тероризму Росію визнала Естонія.

“Парламент Естонії 88 голосами прийняв Заяву, в якій засудив анексію територій України і оголосив Росію терористичним режимом”, — йдеться в тексті заяви.

Терористичним російський режим офіційно назвала Парламентська асамблея Ради Європи. Міжнародна організація таку резолюцію ухвалила вперше. Рішуче засудила агресію Російської Федерації проти України, зазначивши, що це злочин, порушення міжнародного права та головна загроза безпеці у світі. Резолюцію було прийнято одноголосно, за неї проголосували 99 депутатів, присутніх у залі, один утримався.

“Створити комплексну систему відповідальності за серйозні порушення міжнародного права внаслідок агресії, здійсненої Російською Федерацією проти України, активно співпрацюючи з українською владою з цього питання, та в цьому контексті:

оголосити нинішній режим Російської Федерації терористичним;

прискорити створення Спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України”, — сказано у тексті Резолюції ПАРЄ

Російська армія використовує методи, характерні для типової терористичної організації. І все це робить публічно, з висвітленням у контрольованих ЗМІ. Головна мета таких терористичних атак — залякати Україну та українців.

“Україна щоранку прокидається з двома питаннями — що ще стало мішенню російського терору за ніч. І де ще нашим силам вдалося здобути перемогу над цими терористами”, — сказав президент України Володимир Зеленський.

Україна ще у квітні — першою у світі — визнала Росію країною — терористом. Вже понад 40 країн та Євросоюз офіційно назвали дії Росії в Україні геноцидом. Все це важливі правові прецеденти, які поступово посилюють міжнародну ізоляцію Росії та припиняють спроби самої країни — агресора через своїх агентів впливу домагатися зняття санкцій.

Читайте також: Ракетний теракт повернувся Росії політичним бумерангом: історичну резолюцію ПАРЄ прокоментувала Кравчук

Прямий ефір