Репресії в Росії стали нормою життя, ситуація погіршується — огляд (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: t.me/romasuperromasuper

Російського військовослужбовця Віталія Манкіна, який утік із частини після початку мобілізації у країні, засудили до 5,5 років колонії загального режиму. Його визнали винним у тому, що він самовільно залишив місце служби на термін понад місяць. Деякі росіяни продовжують чинити опір оголошеній Путіним мобілізації, а Кремль зі свого боку посилює репресії, повідомляє FREEДОМ.

Так, жителя Омська заарештували за спробу підпалу військкомату. Чоловік кинув у вікна на другому поверсі будівлі кілька коктейлів Молотова, проте пляшки із запальною сумішшю не розбилися, і пожежі не сталося.

Охочих потрапити на фронт дедалі меншає. Хтось ховається від мобілізації, хтось підпалює військкомати, хтось тікає просто з поля бою. А деякі й зовсім приймають радикальні рішення. У Підмосков’ї наклав на себе руки строковик із Комі. У передсмертній записці було сказано, що він “вирішив померти тут на рідній землі, без чужої крові на руках”.

“Такий опір пов’язаний зі сприйняттям політики російської влади, російського уряду і щодо громадянського суспільства в Росії, і щодо зовнішньої політики, а конкретно воєнних дій в Україні. Такого масового громадянського опору в моєму житті не пригадую”, — каже російський правозахисник Олександр Подрабінек.

Військкомати в Росії стали вимагати від студентів випускних курсів писати заяви на дострокове проходження медичної комісії та засідання призовної комісії. Таким чином, кажуть експерти, їх зможуть призвати вже навесні.

Російська влада не тільки витончується у способах вербування потенційних мобілізованих, а й вносить корективи в судові рішення. Так, у Воронежі “вагнерівця”, який повернувся з України, побив росгвардійця і погрожував йому зґвалтуванням, засудили до штрафу в 60 тисяч рублів, взявши до уваги, що обвинувачений воював і, як сказано, “характеризується позитивно”. Варто зазначити, що до війни Росії проти України московські суди давали реальні терміни за паперовий стаканчик, що летів у бік росгвардійця.

“Репресивна машина може працювати тільки в один бік і кремлівська працює туди ж. Вона може тільки розкручуватися і розкручуватися. Для того, щоб її пригальмувати, це потрібно, щоб або система зламалася, або потрібно щось таке, що зі своїми ж людьми створив Йосип Сталін. Репресії, зрозуміло, в Росії постійно розкручуються, кількість кримінальних справ поступово зростає, кількість кримінальних справ щодо фейків теж поступово зростає. Нещодавно був випадок, коли Deutsche Welle просто взяли коментар у людей на вулиці, і відповідно на двох молодих людей, які висловилися проти війни і вважають, що все це несправедливо, цих молодих людей знайшли, на них завели справу”, — коментує російський опозиційний політик Олександр Соловйов.

Російську журналістку з Барнаула Марію Пономаренко засудили до шести років колонії за публікацію в Telegram-каналі про бомбардування російськими військами драмтеатру в Маріуполі Донецької області.

“Протягом останнього року ситуація з правами людини безперервно погіршується, це абсолютно очевидний факт. Репресії зростають і в кількісному, і в якісному плані, тому що зараз притягують до кримінальної та адміністративної відповідальності за такі дрібниці, за які раніше здавалося немислимим, що за це притягуватимуть, ще рік, два, три тому. Сьогодні це стало нормою життя. Так що ситуація безперервно погіршується”, — заявив Подрабінек.

У Санкт-Петербурзі судять художницю і музикантку Олександру Скочиленко. Дівчина в березні минулого року замінила цінники в супермаркеті на антивоєнні листівки. На одному з таких її цінників була інформація про обстріл росіянами художньої школи в Маріуполі. За доносом відвідувачки магазину на художницю завели кримінальну справу.

“Звичайно, страшно, коли я думаю про вирок, не хотіла б на кілька років розлучитися з близькими та втратити можливість грати музику. Але якщо це моя доля, мені доведеться зустріти її стійко. Я могла б визнати провину й отримати гарантований штраф або умовний термін, але я краще відсиджу, ніж піду на угоду зі своєю совістю. З в’язниці я вийду рано чи пізно, а ось совість зі мною — довічно”, — сказала Скочиленко в інтерв’ю “Настоящему времени”.

У Саратовській області проти громадянина України відкрили провадження про “дискредитацію” армії за антивоєнні публікації в соцмережах, а в Тулі суд засудив громадянина України до 16 років колонії за шпигунство. За версією ФСБ, чоловік виконував завдання української розвідки і збирав інформацію про перспективні розробки в галузі стрілецького озброєння. Для цього чоловік нібито збирався вербувати працівників російських оборонних підприємств, які володіють секретною інформацією.

Читайте також: Шансів бути почутими — дедалі менше: що кажуть експерти про антивоєнні протести росіян

Прямий ефір