Репресії й страх прийшли в Крим разом з російськими окупантами — маємо боротися, — Зеленський  

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Жорстоку війну, що триває зараз проти України, російський реваншизм породив тоді, коли відчув, що світ здатен заплющити очі на анексію Криму і знущання з людей, чий дім відбирають. Тож необхідно чинити спротив тому злу, яке Росія принесла на півострів, спробувала рознести всією Україною й хоче поширити на землях інших народів. Про це сьогодні, 26 лютого, у День спротиву окупації АР Крим та Севастополя, заявив президент України Володимир Зеленський, передає FREEДОМ.

Він наголосив, що звертається до всіх в Україні, Європі та світі, чиє серце зберігає відчуття справедливості.

“Сьогодні ми згадуємо події, які відбулись уже 10 років тому — відбулись в українському Криму. Коли наш півострів був украдений Росією. І коли разом з російською окупаційною армією в наш Крим увійшли приниження та знущання з людей, репресії та страх. Цю жорстоку війну, що триває зараз проти України, російський реваншизм породив саме тоді, коли відчув, що світ здатен заплющити очі на такі злочини, на такі анексії, на таке знущання з людей, чий дім просто відбирають”, — сказав президент.

Зеленський зазначив, війни закінчуються чесно, коли зло, яке їх породило, вдається загасити, відчуття справедливості й прагнення миру мають іти поруч.

“Це вимагає, зокрема, не забувати про Крим. Боротися за Крим. Чинити спротив тому злу, яке Росія принесла в Крим, а далі спробувала рознести всією Україною й хоче поширити також на землях інших народів. Ми маємо нарощувати реальну протидію російському злу. На всіх рівнях. В усьому світі. Ми маємо боротися за людей у Криму та в усіх інших окупованих частинах України. Ми маємо боротися за повне відновлення сили міжнародного права — сили щодо Криму, а отже, і будь-якої іншої землі. Ми маємо боротися за фундаментальне право кримськотатарського народу, як і будь-якого іншого народу, — право жити у своєму домі. Вигравати в кожному з цих пунктів — це гасити російський реваншизм, тобто фактично — завершувати війну”, — наголосив глава Української держави.

Президент висловив вдячність усім, хто не забуває про Крим, допомагає українським зусиллям щодо Криму, бореться у Криму проти окупантів, допомагає звільняти людей, які були репресовані російським режимом, а відтак зберігає їхню віру в справедливість та в Україну.

“Повернення всіх наших полонених, повернення всіх депортованих з України, повернення кримських політичних вʼязнів є нашим безумовним пріоритетом. Я вдячний усім країнам, які нам із цим допомагають. Від 26 лютого 2014 року й до сьогодні дуже багато змінилося, і кожен усвідомлює, який напрямок у цих величезних змін. Ми можемо завершити цю війну на своїх, українських умовах. Ми можемо повернути з окупації свою землю й людей. Можемо притягти Росію до справедливої відповідальності за скоєне. Але, щоб це було, ми повинні боротися. І хай нагородою всім, хто бореться заради України та справедливості, буде перемога”, — сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Опір у Криму діє з перших днів російської окупації: про партизанів, репресії та незламність розповів Барієв

Прямий ефір