Ремонтні бригади тікають першими: яку техніку на полі бою кидають росіяни — деталі від Світана

Техніка армії РФ. Скріншот: uatv.ua

При відступі російська армія на полі битви залишає свою військову техніку — як боєготову, так і ту, яку українські військові можуть відремонтувати та надалі використовувати проти противника. Збройні сили України за таким своєрідним “ленд-лізом” від Російської Федерації отримали вже понад 1000 одиниць броньованої техніки. Про це сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Роман Світан.

Він уточнив, що за знищення військової техніки за керованого, тактичного відходу військ відповідають спеціальні підрозділи — ар’єргардні групи.

“Це ми бачили при відході наших військ, припустимо, з того ж Сєвєродонецька Луганської області. Туди завезли сили спецоперацій, які виконали завдання з підриву всієї техніки, яку ми не могли перекинути через річку Сіверський Донець через те, що було знищено мости. І тільки після того, як було знищено всю цю техніку, відходять резерви”, — пояснив Світан.

Росіяни ж, тікаючи, просто кидають свою техніку на полі бою.

“Вони її просто кидають, пересідають на більш мобільний транспорт — тягачі, КамАЗи — і відходять вже на колісній техніці, яка до того ж може перевезти приблизно 20-30 осіб”, — додав експерт.

Світан зазначив, що більшість залишеної російської техніки було поставлено на так звані майстерні. Тобто, вона не в робочому стані, але підлягає ремонту. Але в окупантів її ремонтувати нема кому, бо першими втікають ремонтні бригади.

Також росіяни залишають повністю боєготову військову техніку.

“Її залишають, наприклад, тому що вже немає палива, або через поломки, які знижують швидкість руху. А через те, що її росіяни не знищують, вся техніка переходить до нас практично в боєготовому стані. Залишаються деякі, можливо, ремонтні роботи провести, і вона відразу стає в стрій”, — розповів він.

Експерт повідомив, що з початку повномасштабної війни українська армія “вже отримала понад 1000 одиниць броньованої техніки за так званим ленд-лізом від Російської Федерації”. Здебільшого це танки Т-72, БМП (бойові машини піхоти), БТРи (бронетранспортери).

“І більшість цієї техніки вже в бою і вже працює проти їхніх колишніх господарів. Наприклад, застосовується на півночі Херсонської області. І також використовується техніка, яка була захоплена в Ізюмському котлі — там росіяни залишили сотні одиниць техніки і вже кілька сотень одиниць бронетехніки вже працюють на нашу перемогу”, — резюмував Світан.

Читайте також: Вивозять усе: як росіяни готуються до втечі з Луганської області, розповів Гайдай

Зазначимо, Міноборони Великобританії підрахувало, що з початку повномасштабного вторгнення українські війська захопили щонайменше 440 російських танків та близько 650 інших броньованих машин. І тепер більше половини танкового парку ЗСУ потенційно складається із трофейної російської техніки.

Прямий ефір