Вивозять усе: як росіяни готуються до втечі з Луганської області, розповів Гайдай

Ситуація на кордоні Луганської області станом на 7 жовтня. Ілюстрація: twitter.com/War_Mapper

Російські війська, готуючись до відступу з Луганської області, мінують території та вивозять українське обладнання із закладів. Про це сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Він зазначив, що основна маса солдатів російської армії під час відступу з Харківської області та півночі Донецької області зупинилася на окупованій частині саме Луганської області.

“Основна маса якраз у нас зупинилася. Ми бачили ці відео, як вони сплять на трубах теплотрас. Це мобілізовані так звані “ЛНРівці”. Тому що російські військові їх нікуди не пускають, у нормальні будинки, будівлі. Їм приносять якісь передачки, бутерброди. У мене на сторінці викладено таке відео, і там чітко чути фразу, яка добре описує ситуацію: “А чого ви вижили, хлопці?”, — розповів Гайдай.

Зараз росіяни та колаборанти готуються до втечі з окупованої частини Луганської області — палять архіви, грабують адміністративні та медичні установи, школи та ін.

“На сьогодні зі Сватового, Білокуракиного, Кремінної — з наших населених пунктів, які ми розвивали протягом останніх років, — вивозиться все медичне обладнання, зі шкіл забирають навіть проєктори, комп’ютери. Тобто вивозять усе”, — повідомив керівник ЛугОВА.

Такі дії показують, що росіянам “абсолютно начхати на людей, на лікарні, на школи”.

“А їхня банда — збірна солянка. Там і буряти, і “кадировці”, і “ЛНРівці”, і “ДНРівці”, і кого там тільки немає. І йшли вони загалом просто грабувати. І ми ж під час звільнення територій бачимо ці автомобілі або бліндажі з покинутими награбованими речами. Це лише підтверджує їхню мету”, — додав очільник області.

Також окупанти мінують територію, яку готуються залишити найближчим часом.

“Сильно мінують дороги, мости, а також адміністративні будівлі. Намагаються максимально замінувати все для того, аби якщо не зупинити наступ ЗСУ (чого вони не можуть зробити), то хоча б загальмувати. Щоб наші війська зав’язали у розмінуванні на одних напрямках і рухалися тільки певними дорогами, щоб окупанти могли завдати ударів по них. Але це все їм не допоможе. Так, трохи пригальмує темп, але ніхто не зупинить наступ”, — наголосив Гайдай.

Читайте також: Чому не можна називати населені пункти відразу після їхнього звільнення, пояснив Гайдай

Прямий ефір