Російська армія продовжує обстрілювати селища, що поруч зі Слов’янськом. Саме місто зазнає авіа- та ракетних ударів. Керівник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA повідомив, що евакуація населення та постачання його питною водою – основні завдання для місцевої влади.
Інфраструктура Слов’янська розташована за межами міста. Селища, що поряд з містом, обстрілюються російською армією, комунікації руйнуються, і відновлювати їх все складніше. 25-30 тисяч людей перебувають без води, ця проблема спостерігається і в усій Донецькій області.
Вадим Лях повідомив, що коли було припинено водопостачання, воду зберегли на фільтрувальній станції, на резервуарах, в яких вона акумулюється. Це фільтрована вода “Води Донбасу” та Водоканалу. Запас було зроблено на 10-15 днів.
“Робимо все можливе, щоб вода постачалася. Відновлюємо ємності для води, заповнюємо їх, розвозимо автотранспортом до мікрорайонів. Також люди можуть отримувати воду через свердловини, що є на території міста, бювети. Запаси питної води було зроблено. Сьогодні цю воду ми розвозимо населенню”.
За словами Ляха, підвезення води відбувається постійно. У цьому процесі задіяно всі одиниці техніки.
“Якщо говорити про проблемні місця, це мікрорайон Артема. Там є черги біля свердловин, більше, ніж припустимо в центрі. У центрі я бачу, що 2-3 особи можуть поповнити запаси води. Тому працюємо, збільшуємо кількість ємностей. Отримуємо їх як гуманітарну допомогу від благодійних організацій практично щодня. Намагаємося їх встановити якнайбільше і займатися наповненням”.
Крім цього, за словами мера, багато гідротехнічних споруд на р. Сіверський Донець зруйновані і не виконують своєї функції. Раніше існували спеціальні підприємства, які займалися екосистемою та регулювали потік води. “На сьогоднішній день це робити складно, частина з цих споруд на окупованій території”, – зазначив Лях.
“Півтора місяця тому річка виходила із берегів. Пізніше вона обміліла. Тепер потік води знову наповнюється. Спрогнозувати процес дуже складно. І контролювати його фактично неможливо, проте деякі люди займаються цим процесом”.
Лях повідомив, що відновити та брати воду з Маяцького водогону наразі неможливо. Він постачав 30-40% населення.
“Були перебиті лінії, що забезпечують його електроенергією. Після відновлення водозабір упав до критичного рівня. Запасатися водою було неможливо. Сьогодні там розбомбили підстанцію, відповідно, електрична частина відновленню не підлягає. Щодо решти водогонів поки що складно сказати, бо вони перебувають під постійними обстрілами і що завтра — спрогнозувати складно”.
Керівник військової адміністрації нагадав, що місяць тому було оголошено пріоритет для російської армії. Це Донецька та Луганська області, у зв’язку із чим небезпека для населення зберігається.
“На сьогоднішній день основні бойові дії ведуться у Святогірській громаді. Гарячою точкою був Лиман. Зараз артилерія б’є по селищах, що поряд зі Слов’янськом. Саме місто зазнає авіа- та ракетних ударів”.
Евакуація зі Слов’янська та населених пунктів Миколаївської громади триває. Вона передбачає організоване розселення та харчування.
“У двох напрямках евакуація продовжується. Веземо людей на Дніпро, де вони самі визначаються, в якому напрямку їм рухатися. А також веземо до Покровська, далі електричками до Дніпра та у західні області. Це вже з розселенням, щоб люди відчували себе захищеними. Чи мали можливість десь оселитися, де за ними буде організовано певний догляд, тобто харчування та ночівля”.
В ефірі мер закликав мешканців Слов’янської, Миколаївської та решти громад евакуюватися, поки це безпечно і є можливість.
“Досвід показує, що з подальшою евакуацією можуть виникати труднощі як для мешканців, так і для тих, хто цим займається. Небезпека наближається. Тому, якщо є можливість виїхати – потрібно виїжджати”.
Також він повідомив, що робота “Укрпошти” та банкоматів основних банків організована та стабільна. Підвезення товарів здійснюється, торгові точки працюють, мешканцям видається гуманітарна допомога.
“Відстоявши невелику чергу, люди мають можливість зняти готівку, отримати пенсії та соціальні виплати. Цей механізм працює з початку воєнних дій. Поки що збоїв не було”.
Він наголосив, що сьогодні державні органи працюють стабільно і дозволяють людям відчувати захищеність у цьому питанні. Однак зазначив, що “ситуація може змінитись у будь-який момент”.
“Щодо підвезення товарів. Торгові точки працюють усі, вони не закриваються. Підвезення продуктів та води здійснюється із міста Дніпра. Ця траса безпечна та постачання продуктів, необхідних місту постійні. Також надається гуманітарна допомога. Вона стабільно надходить у місто, тому тут усе гаразд”.
Читайте також:
СБУ повідомила про арешт 2 млрд активів компанії, якою володіли соратники Путіна
Туберкульоз, ВІЛ, холера — як розв’язана Росією війна впливає на епідситуацію в Україні та Європі
НАТО і РФ одночасно проводять масштабні військові маневри — хід та цілі сторін