Путін зачищає Міноборони РФ, щоб покарати за провали на війні в Україні — думка експерта

Олексій Левченко. Скріншот: uatv.ua

Кампанія з арешту високопоставлених російських генералів, яку запустили силовики після відставки Шойгу, проходить за згодою Кремля. Путін наказав Федеральній службі безпеки (ФСБ) зачистити Міноборони РФ, щоб покарати за провали на війні в Україні. Такою думкою, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився російський журналіст Олексій Левченко.

Журналіст зазначив, що протистояння між ФСБ і Міністерством оборони РФ було завжди, ще з часів Радянського Союзу.

“Протистояння ФСБ, вірніше — тоді ще КДБ, сягає далеких радянських часів. Те, що ми спостерігаємо сьогодні — це черговий етап такого історичного протистояння. Останні роки ФСБ досить пильно стежила за тим, що відбувається в Міноборони РФ. Там були зосереджені величезні грошові ресурси, які успішно освоювала команда Шойгу. І, звісно, ці ресурси викликали великий інтерес. Зрозуміло, що там була колосальна корупція, яка, відповідно, могла бути приводом для великої кількості кримінальних справ. Але Шойгу мав карт-бланш від Путіна, тому ні його, ні його відомство ніхто не чіпав”, — зазначив гість студії.

За його словами, ситуація змінилася, коли Росія почала війну проти України.

“У перший же місяць російського вторгнення в Україну був зафіксований суттєвий провал, коли війська Росії зазнали поразки під Києвом і змушені були звідти йти. Де-факто війська Шойгу провалилися, і тоді спецслужби стали, відповідно, писати рапорти вищому керівництву про те, що причиною стала масштабна корупція. Зі свого боку Шойгу звинувачував аналітиків спецслужб, які абсолютно недооцінили політичну ситуацію в Україні й можливість серйозного опору. Путін ніколи не ухвалює поспішних рішень. Тому всі фігуранти залишалися на своїх ключових місцях ще 2,5 року”, — зазначив спікер.

Як наголосив журналіст, нині російський диктатор наказав ФСБ зачистити Міноборони РФ, щоб покарати за провали на війні в Україні.

“У травні цього року під час планової ротації обох ключових гравців — міністра оборони Сергія Шойгу і секретаря Ради безпеки Миколу Патрушева — звільнили зі своїх посад і позбавили ключових ресурсів. Наразі відбувається розбір тієї спадщини, яка залишилася від Шойгу. Відбувається ліквідація тих ресурсних точок, які у нього були. І, відповідно, всі люди, які брали участь у цьому корупційному розпилі, опинилися під ударом. Путін вкрай злий на те, що хотів провести успішну військову кампанію, а все зірвалося, тому що успішність і міць російської армії виявилася просто фікцією. Тому в Міноборони й була послана абсолютно чужа для цього відомства людина, яка ніколи не служила в армії й ніколи не мала відношення до військ, а саме економіст Андрій Бєлоусов”, — констатував експерт.

На його думку, Бєлоусову навряд чи вдасться успішно провести реформу в Міноборони РФ і перемогти там корупцію.

“Російська армія і російське Міністерство оборони — це величезна махина, яку досить важко реформувати. Ми пам’ятаємо, що ще Анатолій Сердюков (міністр оборони РФ з 2007 по 2012 рр., — ред.) намагався розібрати цю систему і в результаті зустрів дуже серйозний опір російського генералітету. Бєлоусов має приблизно ті самі ризики. По-перше, корупція в міністерстві складалася десятиліттями і її перемогти буде важко. По-друге, Бєлоусов — абсолютно чужа для армії людина. Але, безумовно, в якійсь частині він здатний підвищити ефективність витрат на армію, зокрема підняти закупівлю озброєнь. Але це не означає, що армія стане краще воювати”, — резюмував Олексій Левченко.

Читайте також: Російські генерали заробляють на війні проти України за рахунок своїх поранених — деталі від експерта

Прямий ефір