На території РФ зараз існують концтабори, в яких катують громадян України, — Лубінець

Дмитро Лубінець. Скріншот: uatv.ua

Українські військовослужбовці втрачають щонайменше 20 кг під час перебування в російському полоні. Фактично на території РФ наразі діють концтабори, в яких громадян України катують і знущаються з них. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ на полях Глобального саміту миру розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

“20 кг — це мінімальна кількість кілограм, яку втрачають українці в російському полоні. Ми зафіксували такий мінімум”, — сказав він.

Лубінець зазначив, що є люди, які за час полону втрачають понад 40 кг.

“На саміті про це теж говорили. Причому говорили представники інших країн. Вони наголошували: ми вже бачили це у своїй історії в період Другої світової війни, це були фотографії військовополонених і цивільних, які показували після звільнення територій, на яких розташовувалися концтабори. Тобто на території Російської Федерації за фактом зараз існують концтабори, в яких знущаються, катують громадян України”, — заявив уповноважений з прав людини.

На його думку, така ситуація є наслідком кризи міжнародних організацій.

“З одного боку, ми розуміємо, Росія їх не допускає до місць утримання наших громадян. З іншого боку, ми не бачимо, щоб ці організації проявляли ініціативу. І ми це теж сьогодні обговорювали.

У нас були присутні країни, які є одними з найбільших донорів міжнародних організацій — насамперед Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Щодо Червоного Хреста у нас сьогодні була окрема дискусія, сподіваюся, вона призведе до якихось змін. Адже представники МКЧХ, які мають унікальний мандат, зобов’язані відвідувати українських військовополонених, як вони роблять це на території України — відвідують російських військовополонених, дивляться, як дотримуються їхніх прав. Тому що ми діємо як цивілізована держава, цим ми відрізняємося від росіян”, — наголосив Лубінець.

Повна версія інтерв’ю: Крок до обміну “всіх на всіх”: підсумки Саміту миру обговорюємо з омбудсменом Дмитром Лубінцем

Прямий ефір