Які країни можуть допомогти Україні повернути своїх громадян із РФ, розповів Левченко

Олександр Левченко. Скріншот: kanaldim.tv

Є країни, які мають певний вплив на Російську Федерацію, насамперед в економічному плані. Саме їх необхідно залучати для розв’язання питання з обміном українських військовополонених. Таку думку сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії та Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

“В Об’єднаних Арабських Еміратах російський бізнес укорінився. Росії це вигідно. Треба працювати з тим, щоб ОАЕ взялися допомагати нам. Або навіть Саудівська Аравія, яка працює з Росією щодо координації цін, наприклад, світових цін на нафту. Росія залежить від цього, тому ця країна може якось впливати на позицію Росії щодо дітей. Туреччина часто підключається, там теж у Стамбулі — російський бізнес. У Туреччини є вплив на Москву, і вона може просити, тим більше речі абсолютно адекватні, за якими Женевські конвенції Росія зобов’язана їх виконувати”, — вважає він.

Також Левченко висловив думку, що допомогти Україні повернути своїх громадян міг би Ватикан.

“Ватикан, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Туреччина — це ті країни, які можуть впливати на Росію і допомагати розв’язувати це важливе питання. Дуже важливо, що в підсумковому документі ми записали не тільки військовополонених, а й дітей, і українських громадян, яких росіяни крадуть. Це наші люди, ми за кожну людину боремося, тому що кожна людина для нас — цінність”, — наголосив дипломат.

Він додав, що Москва не турбується про своїх військовополонених, називає їх боягузами, які залишили поле бою.

Читайте також: Військовополонені в Росії та Україні: порівняння умов утримання (ВІДЕО)

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець сказав, що на території РФ зараз існують концтабори, в яких катують громадян України.

Прямий ефір