Путін використовує всі державні корпорації Росії для реалізації своїх геополітичних цілей, — Пономарьов (ВІДЕО)

Величезна проблема Росії у тому, що Кремль перетворює будь-які бізнес-проєкти на інструменти впливу та поширення вигідної Путіну політики. Не стали винятком проєкти, які курує “Росатом”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив ексдепутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

Зазначимо, що “Росатом” споруджує 35 енергоблоків у 12 країнах. З них активно будуються об’єкти в Індії, Бангладеш, Туреччині, Китаї та Росії.

“Ті речі, які об’єктивно розпочиналися як бізнес-проєкти, а “Росатом”, звичайно, спочатку підходив до цього саме з боку бізнесу. Попри те, що через величину цих об’єктів, звичайно, завжди укладаються міжурядові угоди і так далі. Проте головним мотиватором спочатку був бізнес. Але, як і в усьому іншому, як і у випадку із “Газпромом”, бізнес починає замінюватися геополітикою. І зараз Путін безпосередньо використовує всі державні корпорації Росії для реалізації своїх геополітичних цілей”, — сказав ексдепутат Держдуми.

Це, звичайно, входить у прямий конфлікт із бізнес-мотивацією, говорить Пономарьов.

“Тому це заважає. І це зрештою, я впевнений, підриває ті можливості, які має “Росатом” для того, щоб будувати ці об’єкти”, — вважає він.

Пономарьов також звернув увагу на момент, пов’язаний із тим, що виробничий цикл таких проєктів досить довгий. Адже кожна атомна електростанція в середньому будується протягом 10 років.

“В неї входить і будівельний підряд, і постачання ядерного палива, і таке інше. Тобто, грубо кажучи, тоді, коли ці проєкти закладалися, зокрема йдеться про ці 35 енергоблоків, більша частина даних проєктів взагалі ніяк не задумувалася у зв’язку з геополітикою. А зараз вони всі стають заручниками цих відносин”, — сказав політик.

Цю залежність, говорить Пономарьов, можна використати по-різному. Можна накласти на країни, де відбувається будівництво об’єктів, санкції, і тоді вони “підвиснуть”.

“Щоправда, для них це не прямі фінансові втрати, позаяк більшість із цих енергоблоків, які будує “Росатом”, вони споруджуються на “давальницькій схемі”. Тобто, грубо кажучи, країна виділяє майданчик, Російська Федерація власним коштом зводить відповідну електростанцію, забезпечує її ядерним паливом, але продає електроенергію та отримує за це прибуток. Але все одно цим країнам потрібна енергія. І не всі держави йдуть за цією схемою. Деякі платили Російській Федерації за зведення відповідних об’єктів”, — пояснив Пономарьов.

Читайте також: Київ наполягає на санкціях проти “Росатому”: холдинг продовжує збагачувати російських чиновників — деталі

Прямий ефір