Путін своїми руками вбив видобуток газу в Росії, постраждала вугільна та інші галузі, — економіст про дію санкцій

Ілюстрація: gettyimages.com

Пік дії технологічних санкцій проти РФ припадає на середину наступного 2023 року. Ще трохи — і всі галузі високих технологій занепадуть. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук Олександр Савченко.

“Парадокс у тому, що першими постраждають навіть не авіаційна галузь, машинобудування, а як це не парадоксально, завдяки ідіотській політиці Путіна першими постраждали нафтова галузь, газова галузь і суміжники. Путін своїми руками, по суті, вбив видобуток газу, і зараз вся енергія і гроші витрачаються на те, щоб глушити чинні свердловини. Від 5 грудня (має набути чинності нафтове ембарго, — ред.) це ж буде смертю. Це перші жертви. Ідіотська позиція”, — сказав він.

Економіст нагадав, що раніше ЄС ввів заборону на купівлю, імпорт або передачу вугілля та інших твердих викопних видів палива, які виробляють або експортують із Росії.

“Раніше Європа завдала удару по вугіллю, а зараз технологічні санкції підбираються вже і підібралися до машинобудування, автомобільна індустрія повністю лежить, так, щось викрутками вони збирають, ремонтують, але я думаю, на 90% вона ляже вже наступного року. Авіаційна індустрія теж ляже на 80%. Щось будуть ремонтувати, щось будуть розбирати, збирати. Усі галузі високих технологій будуть падати. На жаль, технологічні санкції сконструйовані так, що пік припаде на середину наступного року. Тобто в середині наступного року всі машинобудівні такі галузі будуть у шоці”, — підсумував Олександр Савченко.

Читайте також: Частка РФ на європейському енергоринку неухильно падає, вплив російської атомної енергетики на багато країн стане меншим, — Гардус

Нагадаємо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що головною метою західних санкцій є послабити військовий потенціал РФ на війні в Україн. Вона повідомила, що ЄС продовжує працювати над 9-м пакетом антиросійських санкцій. Тим часом міжнародна робоча група Єрмака — Макфола розробила новий документ щодо підвищення ефективності санкцій проти РФ. У ньому також зазначені конкретні шляхи, якими Росія обходить вже введені обмеження.

Прямий ефір