Нові санкції проти Росії: що чекає на Путіна та його вертикаль (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: newsmaker.md

Послабити військовий потенціал РФ на війні в Україні є головною метою західних санкцій. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона повідомила, що ЄС продовжує працювати над 9-м пакетом антиросійських санкцій. Тим часом міжнародна робоча група Єрмака — Макфола розробила новий документ щодо підвищення ефективності санкцій проти РФ. У ньому також зазначені конкретні шляхи, якими Росія обходить вже введені обмеження, передає FREEДОМ.

“Ми докладаємо всіх зусиль, щоб ударити по Росії там, де це боляче, щоб ще більше послабити її здатність вести війну з Україною. І сьогодні я можу оголосити, що ми працюємо на повну над дев’ятим пакетом санкцій. І я впевнена, що ми дуже скоро схвалимо глобальну стелю цін на російську нафту з G7 та іншими великими партнерами. Ми не заспокоїмося, доки Україна не переможе Путіна та його незаконну та варварську війну”, — заявила Урсула фон дер Ляєн.

Тим часом міжнародна робоча група Єрмака — Макфола розробила новий документ щодо підвищення ефективності санкцій проти Росії. У ньому також зазначені конкретні шляхи, якими Росія обходить вже введені обмеження.

“Це черговий колективний продукт робочої групи з реальним прикладним ефектом: всі конкретні компанії, схеми обходу санкцій, висновки, зазначені в документі, вже відпрацьовуються нашими партнерами. Ми наполягаємо на посиленні санкційного тиску та на впровадженні максимально системного обмежувального підходу до режиму взаємодії з країною-терористом”, — заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Звіт групи структурований за трьома основними секторами, на які необхідно направити санкції: фінансовий, енергетичний та військово-промисловий комплекс.

Аналіз озброєнь російської армії в Україні показав: у їхньому складі широко використовуються технологічні компоненти виробництва США, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Японії, Китаю та Тайваню. За оцінками експертів, найближчим часом російський військово-промисловий комплекс не зможе офіційно закуповувати закордонні компоненти. Тому російські оборонні підприємства шукають різні шляхи обходу санкцій.

Для обходу обмежень — росіяни, які потрапили під санкції, використовують посередників, щоб приховати наявність коштів.

Подібні схеми існують і в енергосекторі. Так, російську нафту змішують з нафтою з іншої країни, поки іноземний компонент не перевищить пороговий рівень, після чого ця нафта більше не вважатиметься російською. Також у документі зазначається, що напередодні нафтового ембарго, який має набути чинності з 1 грудня, Росія створює тіньовий флот танкерів, щоб уникнути поточних та майбутніх санкцій.

Санкційна група Єрмака — Макфола пропонує країнам Заходу скласти чорний список порушників — транспортувальників нафти, трейдерів, фінансистів, страховиків та постачальників технічних транспортних послуг, які допомагали Росії уникнути нафтового ембарго.

Прямий ефір