“Путін продовжує підвищувати ставки”: заміну Суровікіна на Герасимова прокоментував військовий оглядач

Шойгу та Путін. Фото: ukrinform.ua

Заміною Сергія Суровікіна на Валерія Герасимова на посаді командувача об’єднаного угруповання військ ЗС РФ в Україні Путін показав, що групу Шойгу – Герасимов виведено з-під опали і включено в прямі і дуже оперативні, інтенсивні дії, пов’язані з веденням так званої “спеціальної військової операції” (“СВО”). Таку думку сьогодні, 12 січня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України Владислав Селезньов.

“По-перше, треба віддати належне комунікації — є запит від суспільства, тих самих російських найманців з-поміж ПВК “Вагнер”, пряме звернення до начальника Генерального штабу — надійшов запит, є реакція. Керівник Генштабу ЗС РФ стає керівником так званої “СВО”, зокрема й цих товаришів, які мають певні претензії на адресу Валерія Герасимова. З нетерпінням спостерігатиму за розвитком цієї комунікації, думаю, що коли-небудь вона, можливо, стане публічною. Щодо рішення генерала армії Шойгу в частині призначення Герасимова керівником так званої “СВО”, воно абсолютно логічне у світлі тих подій, які на всіх нас очікують. Путін продовжує підвищувати ставки. Йому вкрай важливо досягти реалізації тих планів, про які він мріє, — взяти повністю під контроль територію України”, — сказав він.

За словами військового оглядача, мета Путіна — на першому етапі реалізувати план “Новоросія”, тобто фактично анексію кількох регіонів України на сході, південному сході та півдні. І хоча б на першому етапі вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

“З цією метою йому важливо провести мобілізацію. Мобілізацію не тільки російської армії, призову досить великої кількості російських чмобіків, щоб посилити бойові порядки тих самих окупантів, які діють у межах “СВО”, а й перевести фактично економіку РФ на рейки воєнного стану. Бо сили і засоби необхідні для забезпечення російської армії колосальні. Для того, щоб цей процес був керований і абсолютно раціональний, саме з цією метою ухвалюється таке рішення про призначення Герасимова керівником “СВО””, — каже Селезньов.

Крім того, уточнив він, Путін досягає ще однієї важливої мети — він розводить по різні боки барикад ті самі войовничі вежі Кремля, які між собою постійно перебувають у стані конфлікту і суперництва. З одного боку, є група Пригожина, Золотова і Кадирова. З іншого боку — група Шойгу і Герасимова.

Читайте також: Армія бере своє, а Пригожину буде несолодко: військовий експерт про заміну Суровікіна Герасимовим

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу призначив начальника генерального штабу Росії Валерія Герасимова на посаду командувача об’єднаного угруповання військ, а Сергія Суровікіна, який раніше обіймав цю посаду, понизив до заступника командувача.

Прямий ефір