Психолог: Розмірковувати про психічні хвороби Путіна будемо після перемоги. Наразі він – підступний ворог

Апостроф TV

Розвідувальний альянс Five Eyes вважає, що існує фізіологічне пояснення рішенню російського президента Володимира Путіна вторгнутися до України.

Альянс, до якого входять США, Велика Британія, Австралія, Канада, Нова Зеландія, вважає, що Путін “страждає від стероїдної люті”. Про це повідомляє The Daily Mail.

Джерела у розвідці припускають, що 69-річний Путін може бути хворий на рак, хворобу Паркінсона або деменцію. Його “опухле обличчя та шия” можуть бути потенційними побічними ефектами тривалого прийому стероїдів.

Журналісти UATV поцікавилися думкою фахівця, чи може неадекватна поведінка російського президента справді бути зумовлена ​​фізіологією. Подробиці розповів політичний психолог Валентин Кім в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

– Перебування при владі, на такій висоті, як Володимир Путін, – це завжди дуже токсична дія на структуру психіки. Тобто 29 років перебувати при владі в такій величезній країні – це зазнавати колосального тиску. І якщо до влади приходить неготова особистість, людина закомплексована, то влада буде розчиняти, підточувати якісь нормальні стани психіки і призводити до загострення тих моментів, які можуть призвести до того, що ми з вами бачимо. По-перше, напад на мирну країну, по-друге, м’яко кажучи, дивні політичні рішення, які зовсім не відповідають жодним логічним розрахункам.

Про Володимира Путіна вже написано дуже багато, я думаю, що буде написано ще більше книг і з психології, і з психіатрії. Але зараз можна сказати, що особистість, яка має певні вади, зовсім нічим не обмежена, виявляється досконалим класичним злом, втіленням абсолютного зла в нашому з вами розумінні. Щоб прогнозувати його вчинки, потрібно розуміти контекст тієї ситуації, в якій він перебуває, а ми з вами не знаємо. І в цьому плані наша з вами реакція, спроба пояснити дії Володимира Путіна – це реакція на стрес, якого ми зазнали. І я хотів би порекомендувати нам усім – експертам, глядачам, телеведучим – орієнтуватися на найгірший сценарій. А найгірший сценарій – це те, що Володимир Путін зберігає основи раціонального мислення та здатний діяти жорстко, логічно, чітко. Для нас це гірше, але ми хоча б до цього будемо готові. Просто нарікати на те, що Володимир Путін психічно ненормальний – ось після перемоги, мабуть, поміркуємо про це. А поки що краще виходити з того, що це злий, підступний і здатний на все ворог.

– Дії Путіна та його політичного оточення призводять до нових санкцій, які впливають вже і на його сім’ю, і на російських олігархів, які теоретично можуть вплинути на його рішення. Проте поведінка Путіна поки що не змінюється. Як це можна пояснити?

– Ну, бачте, Володимир Путін використовує стратегію підвищення ставок. Щоразу він все накручує, підвищує ставки все більше, і в результаті процеси набувають такої швидкості і спрямованості, які він уже сам не здатен зупинити. Для Путіна зараз є дуже мала кількість варіантів виходу із цієї ситуації. Просто зупинити воєнне вторгнення, сказати: “Я був неправий” – не можна. Чому? Тому що це повністю руйнує його імідж, все його політичне реноме. Він не тільки втрачає владу, він втрачає взагалі здатність залишатися живим, тому що його оточення йому цього не вибачить.

Гра на підвищення ставок була для Володимира Путіна традиційним способом управління міжнародними відносинами. Він регулярно вдавався до таких тактичних ходів для того, щоб вибити собі якісь політичні преференції у 2014 році, коли він розпочав анексію Криму і коли було розв’язано війну на Донбасі, і надалі. Тобто регулярно Володимир Путін використовує саме цю тактику та стратегію. І вона постійно йому допомагала. Але біда полягала в тому, що є така російська приказка: хоч би як мотузка крутилася, але врешті-решт вона перетвориться на петлю. І ось петля Володимира Путіна, мабуть, уже не за горами. І він у цьому випадку, як гонщик, який розігнався на автомобілі без гальм для того, щоб першим проскочити фінішну лінію. Один неправильний поворот – і він не має жодного шансу на порятунок.

– На Вашу думку, чи може статися таке, що оточення Путіна може йому погрожувати? Зрештою, достатньо подивитися на ту дистанцію, яку Путін витримує під час спілкування зі своїм близьким військово-політичним керівництвом, з лідерами інших країн тощо.

– У Росії дистанція між владою та народом, владою та підлеглими завжди мала колосальне значення. Просто раніше це все знаходило якийсь алегоричний прояв, а ось в останні місяці – буквальний. Тобто Путін і з Шойгу, і з Лавровим зустрічався на такій відстані, і Макрон з Шольцем досить далеко від нього сиділи. Це використовує не тільки Путін, я бачив фотографію російського митрополита, він теж зі своїми товаришами зустрічався так само, на великій відстані.

Ось ця дистанція влади від підлеглих, від наступної сходинки ієрархії для Росії є досить характерною, це стародавній прояв. І ця дистанція, з одного боку, звеличує владу на якийсь час, але з іншого боку, вона зрештою уриває зв’язок із реальністю. І інтерпретувати це можна по-різному. Тобто, з одного боку, можливо, Путін боїться коронавірусу, з іншого боку – можливо, він прагне наголосити на своїй винятковості. З третього боку, це, безумовно, призводить до того, що людина починає сприймати себе як щось виняткове. З четвертої точки зору це може говорити і про те, що Путін справді боїться і не довіряє.

Ми не знаємо, чому він так поводиться. Але це дико, і чекати якихось природних, звичайних, нормальних реакцій від цієї людини не варто – тут уже можна дати майже стовідсоткову гарантію.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що 17 березня заплановано відкрити дев’ять гуманітарних коридорів для евакуації мирних громадян з оточених міст у Донецькій, Київській та Харківській областях, а також постачання туди гуманітарної допомоги.

Зеленський – Бундестагу: Санкції проти РФ запізнилися, а “Північний потік-2” став цементом для нової стіни

Подоляк: Підписи під мирною угодою ставитимуть президенти України та РФ Зеленський та Путін

Читайте також: Дев’ятсот ракет по Україні. Росія ще так нікого не бомбила – експерт

Прямий ефір