“Приватизація” російської армії, що почалася, стане передумовою для розпаду РФ, — Яковенко

Ігор Яковенко. Фото: espress.tv

“Приватизація” російської армії стане передумовою для розпаду Російської Федерації. Таку думку сьогодні, 30 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко.

Він переконаний, що путінський режим неминуче зазнає тотальної поразки.

“Зараз уже йде процес “приватизації” армії. Фактично єдиної армії вже значною мірою немає, тому що на фронті вже командують різні командири, які не підпорядковуються Міністерству оборони, Генеральному штабу, — там, ПВК Пригожина, бандити Кадирова, ще близько двох десятків ПВК, які створюються. І відбувається ось така ось “приватизація” армії. І це насправді в сукупності з тим, що в регіонах створюють, так би мовити, загони територіальної оборони. Це, по суті справи, передумова для розвалу Росії, для розпаду Росії”, — вважає Яковенко.

Він зазначив, що розв’язана Кремлем війна проти України поступово має тенденцію переростати в мафіозну війну, яка буде вестися на території Росії.

“Тобто це буде війна за території та ресурси, за перерозподіл території та власності. До цієї війни якраз зараз готуються ось ці ось ПВК, які створюються, зокрема й міністром оборони. Взагалі, я не знаю аналогів, коли міністр оборони створював би на базі власної армії приватну військову кампанію, навіщо йому приватні військові компанії, якщо він і так, як то кажуть, є міністром усієї російської армії? Причина одна. Усі готуються до постпутінського поділу країни. Насправді країна до розпаду готова. І це один із, не єдиний, безумовно, але це один зі сценаріїв подальшого розвитку подій після поразки путінської армії в цій війні”, — сказав Яковенко.

На його думку, на тлі такої мафіозної війни практично всі регіони РФ захочуть відокремитися.

“Це буде мафіозна війна, яка призведе до суттєвої зміни кордонів. Ну, це, як то кажуть, уже інша історія, але загалом у мене немає жодних сумнівів, що ідею розпаду Росії вітатимуть практично всі суб’єкти Федерації незалежно від їхнього економічного становища. Точно так само, як цю ідею вітали всі республіки Радянського Союзу незалежно від їхнього економічного становища. Тут, що називається, політика й шкурний інтерес превалює над ідеями економічної доцільності”, — вважає Яковенко.

На його думку, “паливом” для мафіозної війни стануть росіяни з “українським синдромом”, які повернулися у свої міста і села з війни після поразки РФ.

“Ось ці люди, які хлинуть після поразки російської армії від України, вони всі хлинуть із фронту і хлинуть на територію Росії. І це буде якраз той горючий матеріал для тієї смути. Якщо загалом говорити, то це буде та сама смута, яка свого часу потрясала Росію неодноразово протягом століть, яка ховає цю Російську державу. Я думаю, що це станеться і це буде остаточний розпад Російської імперії та фактичний кінець великого історичного проєкту під назвою “Росія”. Тобто Путін найголовніше, що він зробив? Звичайно, він скоїв гігантський злочин щодо України… Україна виживе, відродиться і стане країною, що процвітає . У цьому немає ні в кого жодних сумнівів. А ось що стосується Росії, то я думаю, що історичний проєкт цієї країни завершується. Росія як імперія зникне. І в принципі, я не думаю, що країна з такою назвою буде існувати в якійсь історичній перспективі”, — сказав Яковенко.

Читайте також: У Росії вже йде “холодна громадянська війна”, — Шейтельман

Прямий ефір