Пришвидшити процес деокупації українських територій можна тільки на полі бою, — Чернєв

Єгор Чернєв. Фото: sluga-narodu.com

Мирних переговорів з Росією на сьогодні немає, адже РФ ставить тільки ультиматуми. Перемовини можуть бути тільки на умовах, запропонованих президентом Володимиром Зеленським. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України, заступник голови комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

“Давайте будемо реалістами: на сьогодні дипломатичного рішення немає. Тому має бути рішення тільки на полі бою для того, щоб пришвидшити процес деокупації українських земель”, — сказав нардеп. 

Чернєв зауважив, що ухвалені політичні рішення щодо передачі Україні техніки та озброєння від партнерів, також необхідно пришвидшити.

“Звичайно ж, потрібно пришвидшити процес передачі озброєння, тому що, на жаль, між політичним рішенням і присутністю бойового танка “Леопард 2″ у напрямку, наприклад, Оріхова, проходить не день-два, а може і кілька тижнів або навіть місяців. Оскільки потрібно в цьому процесі забезпечити логістику, тренування наших хлопців. І плюс — бюрократичні процеси всередині кожної з країн-партнерів. Тому ми, звісно ж, дякуємо нашим партнерам за ухвалені політичні рішення, але їхня реалізація має пришвидшитися. Для того, щоб ми отримали всю необхідну техніку для контрнаступу ЗСУ і визволення всіх територій”, — сказав депутат. 

Він також акцентував, що всі партнери, які підтримують Україну в цій війні, підтримують і формулу миру президента Володимира Зеленського. 

“Ні в кого не викликає сумнівів те, що всі території України мають бути звільнені, що воєнні злочинці мають бути покарані, що репарації мають бути виплачені, і те, що гарантії безпеки мають бути надані Україні. Це загалом якраз те, що і є базовими цінностями для західного світу: суверенітет, свобода, право”, — резюмував Чернєв. 

Україні ніхто не буде диктувати, як виконувати пункти своєї ж формули миру, наголосив він.   

“Деокупація територій — завдання наших військових на полі бою. А наші партнери нам допомагають у цьому озброєнням, боєприпасами, санкціями, тиском на Російську Федерацію”, — зазначив нардеп. 

Читайте також: Росія недоговороздатна — немає необхідності її запрошувати на саміт щодо формули миру, — нардеп

Прямий ефір